Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У "Газпромі" стверджують, що домоглися "заморозки" виконання рішення Стокгольмського арбітражу

Заявляється, що таке рішення ухвалив шведський суд.

Апеляційний суд шведського округу Свеа призупинив виконання рішення Стокгольмського арбітражу у програній газовій справі з "Нафтогазом".

Про це повідомляє російський Интерфакс з посиланням на прес-службу "Газпрому".

Так, у "Газпромі" заявили, що апеляційний суд погодився, що існує достатнє обґрунтування для призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Таке рішення, на їхню думку, позбавляє "Нафтогаз" підстав для арешту активів "Газпрому" за кордоном.

Там також зазначили, що використовуватимуть рішення апеляційного суду для зняття арешту з активів компанії в Швейцарії та Нідерландах. Згідно зі шведським законодавством, рішення апеляційного суду не може бути оскарженим.

ВідеоСуд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Про це повідомляє офіційний сайт компанії. У такий спосіб "Нафтогаз" намагається стягнути з росіян гроші, які вони заборгували згідно із рішенням Стокгольмського арбітражу за порушення умов контракту. Два мільярди доларів з понад  4,5 вдалося забрати автоматично, їх врахували як плату за газ. А от решту доводиться вибивати в судах через арешт російських активів.

Суд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів, а також пеню. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.

Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

5 червня НАК "Нафтогаз України" повідомив, що суд заарештував активи російської компанії "Газпром", які перебувають у Нідерландах. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції