У "Газпромі" заявили про готовність обговорення "будь-якого" транзитного контракту з Україною

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це може бути як короткостроковий, так і середньостроковий контракт.

Російська компанія "Газпром" готова обговорювати як короткострокові, так і середньострокові транзитні контракти з українською стороною.

Про це заявила генеральна директорка "Газпром експорт" Олена Бурмістрова, передає "Інтерфакс".

"Терміни можуть бути найрізноманітніші. Ми гнучкі в наших підходах. Нас влаштує і середньостроковий, і короткостроковий. Ми готові обговорювати будь-які варіанти, коли ми зрозуміємо з ким це обговорювати", - пояснила вона.

За її словами, що стосується поставок російського газу до України, то Росія має розуміти необхідні потужності своєї ГТС на 2020 рік.

"І це комплексний підхід. Щоб розрахувати всі ці цифри, нам необхідно якесь адекватне спілкування від наших контрагентів. Але тут ми розраховуємо, що це також входить в інтереси української сторони, що країна зацікавлена і в продовженні транзиту, і в нарощуванні обсягів споживання за економічно більш привабливими цінами", - підкреслила Бурмістрова.

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ.

На останніх переговорах у Брюсселі в січні Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії до ЄС. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

ВідеоГазові переговори: чи підпишуть "Газпром" та "Нафтогаз" новий контракт

Україна ризикує з наступного року втратити транзит російського газу. Про новий контракт спробують домовитися сьогодні – "Газпром" та "Нафтогаз" зустрінуться у Брюсселі, при посередництві Єврокомісії. Але чи збільшить шанси на угоду допомога європейців – дивіться у сюжеті. 

Газові переговори: чи підпишуть "Газпром" та "Нафтогаз" новий контракт

Залиште свій коментар

Вибір редакції