У Харківського тракторного заводу з'явився новий власник

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На підприємстві очікують скорочення виробництва через скорочення імпорту до Росії.

Учора, 27 квітня, контрольний пакет Харківського тракторного заводу викупив бізнесмен і власник групи компаній DCH Олександр Ярославський. Ціну угоди не розголошують.

Стати власником підприємства йому запропонував інвестор заводу, австрійський бізнесмен Зігфрід Вольф. Про це повідомляє прес-служба DCH, передає "Інтерфакс-Україна".

"Партнерство з Олександром Ярославським дозволить надати розвитку заводу новий імпульс. Ми давно знайомі, я знаю його як людину слова, про яку дуже добре відгукуються всі бізнес-партнери - в тому числі іноземні. Саме тому, коли виникла загроза для моїх інвестицій в Україну, я звернувся до нього з пропозицією знову стати акціонером ХТЗ", - наводяться в прес-релізі слова Вольфа.

Завод нині перебуває в не найкращому стані, йому потрібні інвестиції та ринки збуту, аби не закривати повністю підприємство та не звільняти 10 тисяч працівників. Ще близько 100 тисяч людей із підприємств-суміжників по всій Україні також можуть лишитися заробітку.

Зазначимо, що Вольф – колишній глава Magna International, нині - голова ради директорів російського ВАТ "ГАЗ" і голова ради директорів ВАТ "Російські машини". Входить до складу Рад директорів низки великих міжнародних компаній: Continental AG, MIBA AG, Schaeffler AG.

Харківський тракторний завод заснований в 1930 році, випускає десятки моделей тракторів і спецтехніки, призначених для робіт у сільському і комунальному господарствах, будівництві. За попередніми даними, чистий прибуток ХТЗ у 2015 році скоротився в 10 разів (у 2014 році цей показник склав 445 млн грн). Торік ХТЗ неодноразово пікетували громадські активісти з вимогою націоналізації заводу.

За підсумками першого півріччя 2016-го завод очікує значне падіння виробництва через неможливість збуту продукції в Росію, в тому числі через введення РФ ввізного мита на трактори (в рамках скасування режиму вільної торгівлі) та утилізаційного збору на сільгосптехніку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції