У Кабміні анонсували зростання економіки України. 7 нових обіцянок та економічних прогнозів
Проект держбюджету-2016 уряд погоджуватиме з МВФ.
У третьому кварталі 2015 року економіка України має зрости на 1% / © Firestock
Сьогодні, 4 листопада, відбулося чергове засідання уряду. Високопосадовці прогнозують зростання економіки в третьому кварталі цього року на 1% та скорочення державних видатків у настопному році.
Про це пише УНІАН.
7 нових обіцянок і прогнозів від уряду:
1) Уряд очікує в третьому кварталі зростання економіки на 1%. Такий прогноз озвучив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Раніше в Нацбанку також зазначили, що за підсумками третього кварталу ВВП зріс на 1%.
"Я очікую звіт української статистики. За попередніми даними, це у нас буде позитивне зростання ВВП. Так, він невеликий. Він до 1%. Але це означає, що наші прогнози про економічне зростання в 2016 році здійсняться", – сказав Яценюк.
2) Проект державного бюджету 2016 року і податкову реформу узгодять із Міжнародним валютним фондом і програмою реформ уряду. Після того подадуть на розгляд Верховної Ради.
"Проект бюджету та податкова реформа мають відповідати плану реформ, схваленому урядом, підписаному президентом і прем'єр-міністром у рамках нашої співпраці з Міжнародним валютним фондом. Ми маємо виконати всі критерії і всі показники, які відповідають зобов'язанням країни перед нашими кредиторами", – зазначив Яценюк.
3) Кабмін готовий до подальшого скорочення держвидатків бюджету 2016 року без скорочення соціальних стандартів, запевнив глава уряду.
"Нам необхідно прийняти збалансований бюджет. Ми виступаємо за скорочення витрат бюджету. І це має бути спільна політична відповідальність – коаліції та уряду. Але, як прем'єр-міністр, я ніколи не піду на те, щоб таке скорочення торкнулося соціальних стандартів. Оптимізація витрат держбюджету і управління коштами – це те, про що ми готові вести найширшу публічну дискусію. А результатом прийняття бюджету має бути та сама податкова реформа, яка відповідає принципам збалансованості бюджету, відповідає принципам залучення підприємців до економічного розвитку, спрощенню адміністрування податків і введення системи стимулювання розвитку економіки", – сказав прем'єр-міністр.
4) Яценюк анонсував консультації з президентом і фракціями щодо оптимізації органів виконавчої влади.
"Нам треба думати про подальші кроки, яким чином модернізувати український уряд, яким чином змінити системи в уряді та в обласних і районних держадміністраціях. У мене як у прем'єр-міністра є відповідні пропозиції, в тому числі і по складу міністерств, і по кількості, в тому числі і по структурі ОДА. Тому ми будемо проводити відповідні політичні консультації з президентом країни і з фракціями – для того, щоб збудувати ефективну модель функціонування всіх органів державної влади, в тому числі і центральних", – сказав прем'єр.
5) Міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус запевнив, що його відомство візьметься за реалізацію "регуляторної гільйотини" у 2016 році. Процес передбачає кардинальний перегляд усіх регуляторних актів.
"Перший етап дерегуляції ми практично закінчимо до кінця цього року, щоб прискоритися і з нового року розпочати другу активну фазу так званої "гільйотини", або повний перегляд регуляторної бази", – уточнив міністр.
6) Кабмін за тиждень оголосить конкурс на залучення іноземного оператора українських митниць.
7) Державна фіскальна служба пропонує удвічі скоротити кількість місцевих податкових інспекцій – із понад 300 до 161. Про це під час засідання уряду повідомив очільник ДФС Роман Насіров.
Раніше голова Нацбанку Валерія Гонтарева заявила, що економіка вже пройшла падіння, вийшла зі штопора, ми вже зростаємо.