Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Кабміні розповіли, як підвищаться зарплати вчителів й лікарів у травні

Підвищення мінімальної пенсії за віком буде відбуватися відповідно до збільшення прожиткового мінімуму на 5,2%

Близько 14 млн українських громадян з 1 травня відчують підвищення соціальних стандартів, запевняє міністр соціальної політики Павло Розенко

Про це він сказав на засіданні Кабміну, передає Укрінформ.

"В цілому приблизно біля 14 млн українських громадян відчують на собі підвищення соціальних стандартів з 1 травня 2016 року. Це пенсіонери, працівники бюджетної сфери - вчителі, лікарі, працівники соціальної сфери, фізкультури і спорту, культури тощо", - сказав Розенко.

За його словами, посадовий оклад для вчителя вищої категорії зросте приблизно на 152 грн, для директорів шкіл на 185 грн. Для ректорів посадовий оклад підвищиться на 300 грн, для старших наукових співробітників на 200 грн.

Для лікарів посадовий оклад зросте на 230 грн, для лікаря вищої категорії на 80 грн, для лікарів терапевтів вищої категорії на 160 грн. 

Розенко зауважив, що підвищення мінімальної пенсії за віком буде відбуватися відповідно до збільшення прожиткового мінімуму на 5,2%. Так, з 1 травня, мінімальна пенсія становитиме 1130 грн. Розенко повідомив, що на сьогодні перегляд розгляду пенсійних виплат стосуватиметься 6,5 млн українських пенсіонерів. 

Міністр звернувся до керівників закладів бюджетної сфери з проханням не чекати відомчих наказів. І зауважив, що вони мають забезпечити підвищення зарплат своїм працівникам, внесши зміни до штатного розпису своїми наказами. 

Раніше прем'єр Арсеній Яценюк заявляв, що 1 травня Кабмін проведе перший етап підвищення соціальних стандартів. Загалом протягом 2016 року планується підвищення соцтандартів на 12%.

Залиште свій коментар

Вибір редакції