У Китаї починається нова хвиля світової кризи

Експерти пророкують подальше падіння китайської економіки.

Великий обвал котирувань акцій шокував фондовий ринок Китаю. До закінчення торгів композитний індекс Шанхайської біржі, що відображає стан акцій двох типів, - А і B, звалився на 6,74%. Він опустився до рівня 2667 базисних пунктів - найнижчого за останні три місяці.

Ще гірше йде справа на майданчику Шеньчженя (спеціальна економічна зона на півдні КНР), де падіння досягло 7,55%. У сусідньому з Шеньчженем Гонконзі індикатор "блакитних фішок" Хан Сен втратив 1,86%, скотившись нижче психологічно важливої відмітки 20 тис. пунктів (19724).

Інвестори активно скидали акції банків, страхових, нафтових і металургійних компаній.

Причиною обвалу, як відзначають місцеві аналітики, стала тривога ділових кіл з приводу посилювання кредитної політики в КНР і перспектив швидкого насичення фондового ринку багаточисельними новими акціями за рахунок проведення ряду крупних лістингів.

Серед лідерів падіння знаходиться нафтопереробна China Petroleum & Chemical Corp., акції якої втратили в ціні 10% після того, як компанія повідомила про те, що не має наміру значно збільшувати виробництво. На 6,7% впали котирування PetroChina.

Нагадаємо, наймасштабніший за останні 8 місяців обвал китайського фондового ринку в липні змусив власті країни задуматися про заходи по приборканню його зростання.

Одночасно вони збираються стримувати і темпи зростання кредитування, але так, щоб це не зашкодило розвитку економіки в цілому.

Тоді основний китайський фондовий індекс Shanghai Composite звалився на 5,5%. Як можливі причини обвалу називалися чекання збільшення нормативів обов'язкових банківських резервів, а також податку на торги акціями. Проте це лише зовнішні чинники, внутрішні куди серйозніші.

Дуже бадьоре зростання фондового ринку і об'ємів кредитування непокоїть керівництво КНР вже давно. І, як вважають аналітики, багато хто з них використовується компаніями не для фінансування своєї поточної діяльності, а прямують на фондовий ринок, ринок нерухомості, а також на банківські депозити.

Китайська економіка як і раніше дуже сильно залежить від своїх головних експортних ринків в Америці і Європі. У останні декілька місяців імпорт КНР виріс, але ненабагато, а ось експорт впав значно. Невеликий підйом імпорту свідчить про те, що китайська промисловість отримує явно недостатньо грошей в рамках "стимулюючого пакету".

У першій половині 2009 років китайські банки видали кредитів на 7,37 трлн юанів (91,08 трлн доларів), що означає зростання кредитування на 28% в порівнянні з минулим роком. Проте, судячи по даних про імпорт, велика частина цих грошей не дійшла до малих і середніх підприємств і пішла на створення нових робочих місць.

Навіть офіційні дані свідчать, що в Китаї необхідно створити щонайменше 12 млн робочих місць з тим, аби зменшити наявну армію безробітних.

При цьому швидкими темпами зростають ринок нерухомості і фондовий ринок, що може означати лише одне - значна частина видаваних кредитів прямує на спекулятивні операції. Лише це мало допоможе китайській економіці. Коли міхур лопне, то виявиться, що банки сидять на великій кількості "токсичних" боргів, а Китай ризикує повторити нинішню ситуацію в США.

Читайте також:

Китай першим подолає фінансову кризу

Китай готовий прийняти план спасіння економіки у 585 мільярдів доларів

В Китаї рекордно впали темпи зростання економіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: