У Києві бюджетна катастрофа

На 1 червня столичний бюджет отримав лише 26% від запланованих надходжень за рік. Депутати кажуть, грошей не буде.

В Києві склалася катастрофічна ситуація з виконанням бюджету. Станом на 1 червня столичний бюджет отримав лише 6 мільярдів гривень, або 25,9% від запланованої річної суми надходжень. За словами експертів, рівень його виконання мав становити не менше 40%.

За даними головного фінансового управління Київської міськдержадміністрації, прибуткова частина загального фонду бюджету столиці виконана лише на 27,3%, а спеціального - на 16%.

Найбільш провальними для основного фонду бюджету стали надходження від податку на прибуток підприємств (виконання 5,1%) і податку з доходів від власності і підприємницької діяльності (1,5%). Крім того, всього 27% від запланованого (658,3 мільйона гривень) надійшло до бюджету за рахунок плати за землю.

Як зазначив директор Інституту міста Олександр Сергієнко, нестача надходжень до спеціального фонду бюджету фактично означає провал програми соціально-економічного розвитку міста.

"Під ніж" вже пішло фінансування будівництва в Києві. З початку року цей рядок бюджету отримав тільки 17,1% (381,9 мільйона гривень) запланованого фінансування. На соціальний захист і забезпечення з міського бюджету було виділено 21,7% необхідних коштів.

За інформацією депутата Київради від Блоку Віталія Кличка Дмитра Андрієвського, зараз у міста є заборгованість перед працівниками сфери освіти. Водночас ЗМІ за 5 місяців отримали своє фінансування практично в повному розмірі - 38,8%.

Київська влада перевищила норму фінансування житлово-комунального господарства - на 59,9%. Проте, як пояснив Олександр Сергієнко, за цими цифрами криється кредитування комунального підприємства "Київенерго". Нагадаємо, наприкінці травня цього року Київрада внесла відповідні зміни до бюджету і залучила кредит у розмірі 1,2 мільярдів гривень, 900 мільйонів з яких було негайно направлено на погашення боргів "Київенерго" перед "Нафтогазом України".

Реагувати на провальну ситуацію з виконанням бюджету влада столиці поки не збирається. "Грошей в бюджеті не буде", - констатував член бюджетної комісії Степан Черновецький під час обговорення питань про виділення коштів на низку заходів на засіданні постійної комісії з питань бюджету і соціально-економічного розвитку. Інші депутати комісії заявили, що бюджет потрібно змінювати, але яким чином та в які терміни, уточнити не змогли.

Читайте також:

Черновецького звільнять через декілька днів

За два місяці Черновецький облітав Ізраїль, Швейцарію та Францію

Черновецький хоче замість метро збудувати пам'ятник Мазепі

Ющенко назвав Київ "театром абсурду"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: