У Києві на 100% підвищать комунальні тарифи

Внаслідок запланованого підвищення тарифів у столиці, до середини наступного року вартість комунальних послуг може зрости вдвічі.

Житлово-комунальні тарифи у Києві можуть бути підвищені в два етапи з 1 січня та 1 квітня 2010 року.

Як повідомили у Блоці Віталія Кличка, відповідний проект рішення Київради буде представлено на першому засіданні робочої групи по тарифах. В цілому передбачається підвищення комунальних тарифів на 100%.

"Провладні фракції мало того, що майже в два рази незаконно підвищили тарифи, так ще й хочуть так само в два рази підвищити їх у новому році", - заявив після засідання робочої групи депутат міськради від Блоку Кличка Олександр Клюс.

За його словами, замість того, щоб розглядати запропоновані проекти рішень двох фракцій, керівник групи, генеральний директор "Київводоканалу" Ярослав Філатов "сфальсифікував голосування, винісши на розгляд присутніх питання про те, аби уникнути встановлення мораторію на тарифи, на якому наполягали опозиційні фракції".

Крім того, за словами депутата, представники відразу трьох столичних управлінь і перший заступник мера Анатолій Голубченко так і не змогли відповісти на питання про те, які тарифи діють в Києві зараз.

"Жодного тарифу на комунальні послуги в Києві немає! Розпорядження в.о. голови Київської міської державної адміністрації Голубченка від 29 квітня 2009 року зупинені рішенням Кабміну. А розпорядження глави КМДА Леоніда Черновецького від 31 серпня 2009 року прийняті виключно на серпень-вересень 2009 року. Сьогодні - 1 жовтня!", - наголосив Клюс.

Він також підкреслив, що для введення нових тарифних розпоряджень міськадміністрації необхідно пройти всю визначену законом процедуру: провести громадські слухання по кожному будинку окремо, визначити виконавців житлово-комунальних послуг, розробити тарифи для кожного будинку окремо і отримати з Державної інспекції з контролю над цінами Києва їх узгодження.

"Якщо суд за позовом Віталія Кличка визнає тарифи незаконними, то за ці переплачені суми по платіжках мера люди можуть ще три місяці отримувати послуги, не сплачуючи жодної копійки комунальникам. А що в цей час робити самим комунальним підприємствам? Якщо депутати і члени робочої групи по тарифах замість підготовки нового проекту рішення з урахуванням позицій фракцій Блоку Кличка і БЮТ займатимуться виправданням підвищення тарифів, на комунальне господарство Києва чекає фінансовий колапс", - додав Клюс.

Нагадаємо, цього року київська влада кілька разів підвищувала тарифи на комунальні послуги, і ці рішення скасовували суди та уряд. Тарифи в Києві були підвищені з 1 червня. Після кількох судових заборон, 27 липня, їх таки було визнано законними. Вартість комунальних послуг зросла майже удвічі.

У серпні суд знову ухвалив рішення про скасування підвищення вартості комунальних тарифів, але столична влада відзначила, що вона відповідної ухвали не отримала. Втім, у серпні-вересні розпорядженням КМДА комунальні тарифи в Києві було знижено на 5%.

30 вересня відбулося перше засідання Шевченківського райсуду столиці за позовом Віталія Кличка щодо законності підвищення тарифів у столиці.

У той же час, міська прокуратура визнала розпорядження про підвищення комунальних тарифів у місті незаконним і висунула меру Черновецькому вимогу усунути порушення у тарифному документі.

Читайте також:

Прокуратура визнала комунальні тарифи в Києві незаконними

Уряд скасує нові комунальні тарифи Черновецького

У Києві понизили тарифи на комунальні послуги

Черновецький: тарифна війна у Києві – це політичні ігри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: