У Києві оподаткують житлову нерухомість

Киян примусять платити податок на нерухомість. За 1 квадратний метр стягуватимуть майже 10 гривень.

23 червня проект про місцеві податки і збори буде винесений на засідання сесії Київради. Ставку податку на квартири до 240 кв м і будинки до 500 кв м пропонується встановити на рівні 1% мінімальної зарплати за квадратний метр житлової площі (9,6 грн).

Для великих квартир і будинків ставу податку повинна скласти 2,7% мінімальної зарплати за квадрат (25,92 грн).

Як повідомив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко, окрім податку на нерухоме майно, пропонується залишити в Києві чинний зараз туристичний збір, збір за місце для парковки і збір за деякі види підприємницької діяльності.

Ставку туристичного збору пропонуються встановити на рівні 1% від вартості усього періоду проживання за вирахуванням ПДВ.

Паркувальний збір залежатиме від місця розташування стоянки або парковки: від 0,03% мінзарплати в третій зоні до 0,04% в другій і 0,05% в першій.

Як повідомляє прес-служба КМДА, збори за торгівлю, надання платних побутових послуг, встановлюється в межах від 0,08 до 0,4 мінімальної зарплати в місяць. На певні види діяльності Податковий кодекс встановлює підвищені ставки збору: торгівля валютою - 1,2 мінзарплати в місяць, для сфери розваг - 1 мінзарплата в квартал, для деяких видів розваг (кегельбан, боулінг і так далі) збір збільшений в 2 рази.

Нагадаємо, що 15 квітня міськрада Донецька встановила податок на житлову нерухомість. Ставка податку складає 1% від мінімальної зарплати на кожен квадратний метр квартири у багатоповерховому будинку, і 2,7% - на кв м приватного житлового будівництва.

Читайте також:

У Донецьку ввели податок на житло

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Ціни на квартири в Києві впали до п'ятирічного мінімуму

Продавши "гостинку" в Києві, можна купити тропічний острів

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: