У Києві пройшов аукціон із продажу Одеського припортового заводу

На купівлю ОПЗ претендують три компанії - одна російська і дві українські. Фонд держмайна запевнив, що приватизація повністю законна.

У Києві в будівлі Фонду державного майна відбувся конкурс із продажу Одеського припортового заводу.

На те, щоб придбати підприємство, претендували три компанії, - російський "Азот-Сервіс" і українські "Нортіма" та "Фрунзе-Флора". Вони претендували на 99,567% акцій підприємства. Стартова ціна на початку конкурсу склала 4 мільярди 100 мільйонів гривень.

На початку конкурсу виступив виконуючий обов'язки Фонду держмайна Дмитро Парфененко. Він, зокрема, відзначив, що нинішні умови приватизації ОПЗ є найкращими за весь час, коли підприємство могло бути продане.

За словами Парфененка, за умовами угоди з ФДМУ майбутній покупець повинен буде дотримуватися низки умов, зокрема забезпечити серйозні соціальні гарантії працівникам ОПЗ. Крім того, Фонд держмайна взяв на себе зобов'язання контролювати азотопровід і транзит азоту через підприємство. В разі невиконання зобов'язань держава матиме право повернути собі підприємство.

З іншого боку, за словами Парфененка, "опоненти чесної та відкритої приватизації зробили все, щоб відштовхнути інвесторів" від купівлі ОПЗ.

В той же час, голова ФДМУ відзначив, що після скасування судових рішень, які забороняли приватизацію, і рішення КС не відкривати провадження у справі за конституційним поданням президента Віктора Ющенка щодо призупинення розпорядження уряду про приватизацію ОПЗ, не існує жодних законодавчих перепон для продажу підприємства.

Після цього почалися аукціонні торги по підприємству. Вони завершилися продажем ОПЗ за 5 мільярдів гривень українській компанії "Нортіма". Втім, конкурсна комісія визнала таку ціну заниженою та скасувала результати аукціону.

Нагадаємо, Віктор Ющенко є категоричним опонентом продажу Одеського припортового заводу. 17 вересня президент своїм указом призупинив дію положень постанови Кабміну, якими передбачено проведення приватизації ОПЗ.

У свою чергу, прем`єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що приватизація ОПЗ відбудеться у встановлені терміни – 29 вересня, незважаючи на указ президента.

Одеський припортовий завод (місто Южне, Одеська область) – другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій – з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.

Читайте також:

КС дозволив продавати Одеський припортовий завод

Ще один суд заборонив приватизувати ОПЗ

Ющенко закликав інвесторів не брати участі в шоу з продажу ОПЗ

ВідеоАукціон із продажу ОПЗ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: