У Києві різко подорожчав бензин

У регіонах ціни виросли не скрізь, але експерти стверджують, що днями подорожчання буде і там.

За вихідні у Києві ціни на бензин і дизпаливо підскочили одразу на 37 копійок (ДТ - з 6,90-6,95 до 7,37, А-95 - з 7,95-7,98 до 8,35 грн/л), різко перестрибнувши психологічний рубіж у 8 грн.

У регіонах ціни виросли не скрізь (наприклад, у Донецьку, Одесі й Криму вони поки ниже 8 грн, а у Львові торгують і по 8,35, як у Києві), але експерти стверджують, що днями подорожчання буде і там.

Самі трейдери нарікають на "бодягу" - дешевий низькоякісний бензин. Директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн говорить, що передумови для зростання були, адже оптові ціни виросли за останні тижні вельми істотно, але такого різкого стрибка не очікувалося. Винна, на його думку, все та ж дешева "бодяга", яку і вибирають водії, а решта торговців через падіння обсягів продажів вимушена підвищувати ціни - щоб утримати свої доходи. "Як тільки Кабмін наведе порядок з "бодягою", перекривши їй шлях до споживача, ціни стануть більш прогнозованими і стабільними. Сьогодні об'єктивна ціна на А-95 - близько 8,05-8,10 грн/л", - вважає Куюн.

Заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев говорить, що бензин повинен був почати плавне подорожчання ще 2 тижні тому: через зростання цін у великому опті на 1000 грн на тонні А-95. "Щоб не втратити прибуток, роздріб повинен був підняти ціни на 3-5%, це 30-35 копійок, що й відбулося. Але напевно уряд найближчим часом "нагне" трейдерів і бензин подешевшає до 8 грн", - упевнений Рябцев.

Джерело в Мінпаливенерго повідомило, що на кінець березня заплановано засідання оновленої експертно-аналітичної групи при Кабміні, яка визначає ціновий коридор на нафтопродукти. "Питання обґрунтованості підвищення буде одним з головних, - говорить джерело. - В лютому трейдери мали прибуток до 1,5 грн на літрі А-95, в середині березня - 1,0-1,05 грн, сьогодні хочуть знову 1,5 грн/л, хоча почалося збільшення споживання і можна заробити на обсязі продажів. Уряд навряд чи погодиться з їхнім бажанням отримати 20% навару".

Читайте також:

Як уберегти своє авто від неякісного пального

Темпи зростання інфляції в Україні збільшилися вдвічі

Новий уряд підвищить ціну на газ для населення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: