У Києві тарифи на ЖКГ подорожчають до 73%

Київська влада планує підвищити тарифи на гарячу та холодну воду, водовідведення, опалення та світло для населення.

Черновецький
Міська влада знову взялася за тарифи
Київська міськдержадміністрація планує підвищити тарифи для населення на опалювання на 28,7%, холодну воду – на 73%, гарячу воду – на 60%.

Проекти відповідних розпоряджень від 14 січня оприлюднені на сайті КМДА. Проект оприлюднений для обговорення, кінцевий термін подачі зауважень - 14 лютого.

Згідно з розпорядженням, тарифи на централізоване опалення для населення за відсутності будинкових засобів обліку теплової енергії складуть 2,06 грн. за 1 кв. м опалювальної площі. На даний момент цей тариф становить 1,6 грн. за 1 кв. м, тобто підвищення становить 28,7%.

Тариф на гарячу воду для населення за наявності квартирного або будинкового лічильника становить 10,7 грн. за 1 кубометр, водовідвід - 1,08 грн. за 1 кубометр. Наразі ці тарифи становлять відповідно 6,84 грн. і 0,54 грн. за 1 кубометр.

Тариф на гарячу воду за відсутності квартирного або будинкового лічильника - 37,45 грн. і водовідвід 3,78 грн. на 1 людину на місяць. Наразі ці тарифи становлять відповідно 24 грн. і 1,89 грн. на 1 людину. Тобто підвищення тарифу на гаряче водопостачання і водовідвід становить 60%.

Тариф на холодну воду для населення за наявності квартирного або будинкового лічильника становить 1,48 грн. за 1 кубометр, водовідвід - 1,08 грн. за 1 кубометр. Тариф, що діє, - 0,94 грн. і водовідвід - 0,54 грн. за 1 кубометр.

Тариф на холодну воду за відсутності квартирного або будинкового лічильника становитиме 8,14 грн., водовідвід - 5,94 грн. на 1 людину. Тариф, що діє, - 5,17 грн. і водовідвід - 2,97 грн. за 1 кубометр.

Тобто загальне підвищення тарифів на холодне водопостачання становитиме 73%.

Тарифи, які діють зараз, на житлово-комунальні послуги для населення були введені в дію з 1 грудня 2006 року.

Нагадаємо, на сесії Київради 30 жовтня до порядку денного було внесене питання про підвищення тарифів на ЖКХ, у тому числі для населення. В цілому тарифи пропонувалося збільшити в 1,7 раза, проте тарифи були залишені без змін, а для "особливо прибуткових комерційних підприємств" — збільшені в 10 разів. Проте пізніше президент цю постанову скасував.

Після цього Черновецкий підписав нові розпорядження про підвищення тарифів на комунпослуги для юридичних осіб і владних структур в 1,08-9,5 раза, які знову були скасовані президентом.

Зараз в КМДА підготовлені нові розпорядження про підвищення тарифів на комунальні послуги для підприємств в 1,08-8,55 раза.

На сесії 25 грудня 2008 року Київрада прийняла рішення про введення мораторію на підвищення цін на послуги ЖКГ для населення до прийняття рішення про підтвердження або скасування мораторію, якщо органи державного управління приймуть рішення про підвищення вартості електроенергії і газу.

Читайте також:

Ціна на газ для населення зросте вдвічі

Проїзд у київському метро подешевшає

У Києві школярі будуть їздити безплатно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: