За рік квартири у Києві подешевшали вдвічі

На ринку нерухомості триває криза. Його відновлення очікується після президентських виборів, 2010 року.

Протягом року вартість квартир на вторинному ринку впала практично вдвічі.

За даними Союзу спеціалістів нерухомості України, рекордне падіння цін пройшло в сегменті однокімнатних квартир.

Якщо в І кварталі 2008 року квадратний метр в однокімнатних квартирах коштував 3333 долари, то в І кварталі 2009-го ціна знизилася до 1878 доларів. Ціни на двокімнатні квартири впали на 39%, на трикімнатні – на 38%.

Ріелтери причинами обвалу цін вважають згортанні іпотечного кредитування та знецінення гривні. Однак спеціалісти ринку нерухомості сповнені оптимізму: вони вважають, що ціни на однокімнатні квартири досягли "дна".

"Вже зараз кількість продажів по однокімнатним квартирам зросло", - заявив президент Союзу спеціалістів нерухомості Олександр Рубанов.

Повне відновлення українського ринку нерухомості очікується у 2010 році, відразу ж після проведення президентських перегонів.

За словами спеціалістів, сьогодні найбільшим попитом у покупців користуються однокімнатні квартири. Насамперед це пов’язано із відносною доступністю такого житла.

"Для бажаючих придбати однокімнатну квартиру – зараз просто рай, пропозиція перевищує попит у 10 разів і можна торгуватися", - підтверджує спеціаліст компанії "Вогні Оболоні" Микита Майхровський.

Гендиректор Concorde De-velopment Валерий Кирилко розповів, що у всі часи великим попитом користувалися однокімнатні квартири, а зараз, коли ціна знизилася і люди перейшли з іпотечного кредитування на передоплату в 100%, їм найвигідніше купляти саме однокімнатні.

"У середньому зараз таке житло у Києві можна купити за 50 тисяч доларів", - каже Кирилко.

Спеціалісти зазначають, що найбільше попит впав на трикімнатні квартири. Менше всього впали ціни у центрі столиці.

Наприклад, у Печерському районі квадратний метр сьогодні коштує 4,45 тисяч доларів, а в минулому році така ж площа коштувала в середньому 5,71 тисячі (-22%).

В елітному секторі нерухомості продажів зараз практично немає.

Учасники ринку вважають, що ціни на житлову нерухомість найближчим часом продовжать падіння, хоча динаміка зниження значно уповільниться.

Деякі аналітики впевнені, що стабілізація цін можлива вже на початку 2010 року. Деякі спеціалісти з нерухомості вважають, що при відновленні кредитування може відновитися швидке зростання цін, але це може статися лише за кілька років.

Читайте також:

Російські олігархи задешево розпродають елітні вілли на Рів'єрі

Дефолт в Україні: бути чи не бути?

Кияни почали продавати квартири по частинах

Кредит Черновецького: будинок у центрі Києва оцінили в 1,5 тис. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: