У Києві запрацює "єдине вікно"

До початку наступного року має бути визначено перелік документів дозвільного характеру, які будуть видаватися в “Єдиному офісі”.

Єдине вікно (Фото: Львівська газета)
Київська влада взялася за полегшення початку підприємницької діяльності. (Фото: Львівська газета)
До 1 лютого 2008 р. Головне управління з питань регуляторної політики та підприємництва столичної міськдержадміністрації зобов’язане подати на затвердження до Київської міської ради стандарти процедур видачі документів дозвільного характеру, що видаються на рівні міста за принципом організаційної єдності.

Про це йдеться в розпорядженні КМДА, текст якого оприлюднено на офіційному веб-порталі міської влади.
Згідно з документом, перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, які будуть видаватися в “Єдиному офісі”, заплановано розробити та затвердити до 1 січня наступного року.

В розпорядженні зауважено, що до лютого потрібно розробити та затвердити спільні накази щодо організації взаємодії Головного управління з питань регуляторної політики з головними управліннями, управліннями та іншими структурними, комунальними підприємствами, уповноваженими надавати документи дозвільного характеру та інші адміністративні послуги. Вже до 1 грудня ц.р. зазначені управління та підприємства мають надати до ГУ з питань регуляторної політики вичерпний перелік документів дозвільного характеру, що видаються ними безпосередньо; вичерпний перелік погоджень та висновків, необхідних для видачі документів дозвільного характеру; прізвище, ім`я, по батькові заступника керівника, на якого покладено відповідальність за організацію дозвільної діяльності; стандарти підготовки документів дозвільного характеру.

Коментуючи це розпорядження заступник голови Людмила Денисюк повідомила, що "Єдиний офіс" приймає документи для отримання дозволу на здійснення господарської діяльності від підприємця та спрямовує їх по різним підрозділам, контролює їх проходження, забезпечує зв’язок з підрозділами КМДА. Таким чином, підприємець не “оббиватиме пороги кабінетів”, не витрачатиме свій час на зібрання всіх дозволів.

"Позитивною є перспектива зменшення випадків корупційних проявів через просте зменшення спілкування суб’єктів господарювання з чиновниками. Адже серед проблем, з якими стикаються підприємці зазначаються саме такі моменти: надзвичайно тривалий період отримання дозвільних документів, непрозорість процедури, значні суми неофіційних платежів, вимога представників влади подавати додаткові документи, а це в свою чергу сприяє поширенню корупційних дій", - наголосила Лариса Денисюк.

Як відомо, рішення Київради "Про запровадження в м. Києві принципу організаційної єдності з видачі документів дозвільного характеру”, ухвалене з метою створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в місті, удосконалення координації дій дозвільних органів, ухвалено в березні цього року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: