У Києво-Печерській лаврі продають отримане як благодійну пожертву вино по 3,5 тисячі грн за пляшку

Дата публікації
Перегляди
5339
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києво-Печерській лаврі продають отримане як благодійну пожертву вино по 3,5 тисячі грн за пляшку

Фото: ТСН

Алкогольний скандал у святому місці приголомшив меценатів та виробників.

Подарункові 1,2 тисячі пляшок італійського вина одержала Києво-Печерська лавра в якості благодійної пожертви. Алкоголь призначався для подарунків гостям монастиря, натомість потрапив у продаж за скаженою ціною, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цінники з цифрою 3500 грн в одних крамницях приховали, аби не бентежити вірян, а в інших навпаки зробили яскравими та підкреслили, що вино не просте, а ексклюзивне, випущене з церковного благословення, має 30 років витримки та призначене для вшанування 30-ліття відродження чернечого життя в обителі. Щоправда, досвідчений сомельє, котрому журналісти принесли спробувати напій, лишився про нього невисокої думки – його смак не розкривається в бокалі, як належить якісному вину. "Більше, ніж 300 гривень, я би за пляшку не дав", - зізнався президент асоціації сомельє Дмитро Сидоренко.

У церковних крамницях Києво-Печерської лаври продають вино по 3500 гривень

У церковних крамницях Києво-Печерської лаври продають вино по 3500 гривень

У компанії-імпортері пояснюють, що алкоголь витримувався у бочках в Італії, але не 30 років, а тільки 5. Виготовляли його дійсно за спеціальним замовленням, однак вино не призначалося для продажу – про таку долю продукту в компанії дізналися від журналістів і були цією новиною ошелешені. Представник меценатів продемонстрував лист-звернення від намісника лаври владики Павла про те, як скрутно живеться церкві, і як було б добре, якби бізнесмени спромоглися пожертвувати вино. "Ми звертаємось до вас з проханням надати благодійну допомогу у вигляді тисячі двохсот пляшок вина TOSCANA ROSSO, так як монастир є неприбутковою організацією і здійснює свою благодійну та господарську діяльність за рахунок пожертвувань", - писав митрополит. Меценати відгукнулися, узгодили вигляд етикетки та замовили партію вина, котру й подарували лаврі. Виноробня, котра виготовила напій, працює з 1956 року у Кьянті в Тоскані. Меценати наголошують, що вино дійсно ексклюзивне, бо зроблений індивідуальний купаж – і придбати таке ж у звичайних крамницях неможливо. Однак ціну в 3,5 тисяч не коментують – лише не приховують здивування від неї. "Це залишиться на совісті тих людей, хто до цього призвів", - каже один із благодійників.

Фото: ТСН

Намісник монастиря владика Павло телефоном пояснив, що перебуває за кордоном на лікуванні, тому говорити не може. Журналістам він порадив зайнятися "своїми справами", а коментувати будь-що на відстані категорично відмовився. "Ви прийдете – я вам розкажу", - заявив митрополит. У прес-службі УПЦ Московського патріархату, котрій належить лавра, про вино нічого не чули. В офіційній відповіді на письмовий запит ТСН церковники наголосили, що коментувати свої дії не будуть. Прості ж математичні розрахунки показують, що на подарованих пляшках можна заробити понад 4 мільйони гривень.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5339
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація