Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У компаній Ахметова почалися фінансові проблеми: понизили кредитний рейтинг і подали до суду

ДТЕК та "ЕСУ" прострочили виплату за кредитними зобов'язаннями.

Одразу дві компанії, що належать українському мільярдеру Рінату Ахметову, стикнулися з фінансовими проблемами.

Зокрема, Міжнародне агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) DTEK Energy B.V. – холдингової компанії найбільшої української приватної вертикально-інтегрованої енергогрупи ДТЕК - із рівня "С" до рівня "RD" (обмежений дефолт). Це пояснили тим, що, за інформацією агентства, компанія пропустила строки платежів із кількох банківських кредитів.

Водночас у ДТЕК запевнили, що продовжують переговори про реструктуризацію заборгованості перед іноземними кредиторами з залученням одного з провідних міжнародних консультантів – компанії Rotschild. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Тим часом державний "Укрексімбанк" хоче стягнути зі ще однієї компанії Ахметова – ТОВ "ЕСУ" – 463 млн 221 тис. грн заборгованості за облігаціями. Про це йдеться у відповідному рішенні суду, оприлюдненому в Єдиному держреєстрі судових рішень. "Укрексімбанк" є власником частини іменних облігацій, випущених "ЕСУ" в 2013-му і які мають кінцеву дату погашення 19 березня 2017-го. Державний банк намагається через суд стягнути 402,778 млн грн заборгованості за процентним доходом за облігаціями, 49,773 млн грн – пені за прострочення зобов'язань із виплати, 7 млн грн інфляційних втрат і 3,157 млн грн 3% річних через прострочені зобов'язання за облігаціями. Судове засідання було призначене на 3 березня, але в Єдиному реєстрі його рішення ще не опублікували.

"ЕСУ" також подало позов до суду проти "Укрексімбанку" і просить визнати недійсними окремі пункти договорів.

Варто зазначити, що ТОВ "ЕСУ" володіє 92,79% акцій "Укртелекому". Холдинг Ахметова "СКМ" придбав "ЕСУ" в 2013-му.

Нагадаємо, американський журнал Forbes оновив найпрестижніший рейтинг доларових мільярдерів всієї планети. Рейтинг Ахметова впав на 570 позицій – із 201 місця аж на 771-ше, а його статки зменшилися з 6,7 мільярда доларів до 2,3 мільярда доларів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції