У Криму китайську гречку маскують під українську

У Криму китайську гречку продають під виглядом української. Споживачі виявляють обман тільки після її приготування.

У Криму китайська гречка продається в українському розфасуванні, через що її не відразу вдається розпізнати. Про це заявив голова Ради міністрів Криму Василь Джарти під час засідання уряду автономії.

За його словами, закупівлею китайської гречки займається якась комерційна структура. "Купує незрозуміла структура за незрозумілі кошти з незрозумілою ціною незрозумілої якості, фасують її незрозуміло де. Більше того, розуміють, що наша ментальність така, що не хочуть її люди їсти, фасують в українське фасування. Люди дізнаються про це тільки тоді, коли зварять, а від неї мамалига одна залишається!" — заявив Джарти.

При цьому він відзначив, що автономія не може контролювати ціну на крупу. "Закуповує комерційна структура, гроші чомусь недержавні, і реалізовує тут за дорученням Кабінету міністрів з недержавної та некомунальної мережі. Тобто "хороший бізнес" купив за ціною і з населення витягують кошти. Потрібно до Азарова звернутися і сказати: Микола Янович, де дешева гречка, яку ви обіцяли? І чому не держава закуповує, а комерційна структура? І нехай прем'єр-міністр відповість на це питання", — сказав кримський прем'єр.

Постійний представник президента в Криму Володимир Яцуба, який був присутнім на засіданні, повідомив, що реальна вартість гречки в автономії складає 22 гривні. "На центральному ринку, я спеціально їздив, — 22 гривні, вже три тижні тримається", — сказав він.

Варто відзначити, що раніше у Кабміні заявляли, що імпортна крупа коштуватиме близько 18-19 гривень за кілогам.

Нагадаємо, що китайську гречку закупила компанія "Хліб Інвестбуд". Її голова Роберт Бровді заявляв, що компанія буде продавати цей продукт в Україні собі у збиток.

За його словами, вартість китайської гречки не перевищуватиме 17,99 грн / кг. У той же час, за повідомленнями ЗМІ, 10 травня, наприклад, у роздрібній мережі "Сільпо" гречку вітчизняного виробника можна було купити за ціною 16,8 грн / кг.

Як повідомлялося, від імпортованої з КНР крупи відмовився Держрезерв, оскільки гречка не відповідає державним нормам та стандартам.

Читайте також:

Кабмін пообіцяв "засипати" українців гречкою та вівсянкою

Китайська гречка обійшлася Україні в 2,5 рази дорожче звичайної

Вітчизняна гречка нового урожаю з'явиться на прилавках у липні

Держрезерв відмовився купувати неякісну китайську гречку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: