У Кривому Розі через борг у 1,7 млрд гривень може зірватися опалювальний сезон - Фонд держмайна

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У ФДМ анонсували зустріч із керівництвом "Нафтогазу", щоб знайти вихід із ситуації.

Опалювальний сезон у Кривому Розі під загрозою через борги.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook в.о. голови Фонду державного майна України Віталій Трубаров.

"Розпочати опалювальний сезон у Кривому Розі буде складно. Надто великий борг населення і комунальних підприємств за спожите тепло перед Криворізькою теплоцентраллю. Це не дозволяє отримати номінацію на газ в НАК "Нафтогаз Україна" на новий опалювальний сезон", - написав він.

За словами Трубарова, Криворізька ТЦ має найнижчий рівень розрахунку за спожитий газ - 56%, а борг перед Нафтогазом становить 1,7 млрд гривень.

"У понеділок проводимо зустріч з керівництвом НАК "Нафтогаз Україна", на якій мусимо знайти вихід щодо Криворізької ТЦ і забезпечити місто теплом", - додав він.

Окрім цього очільник ФДМ зазначив, що Сєвєродонецька ТЕЦ, Херсонська ТЕЦ, Одеська ТЕЦ увійдуть в опалювальний сезон за умови, що Кабмін своєю постановою дозволить державним ТЕЦ отримати номінацію на газ з рівнем розрахунку не нижче 78 відсотків.

"Такий проект постанови вже візується у міністерствах. Минулого року постанова Кабміну передбачала рівень розрахунку не нижче 60 відсотків. Цього року Фонд пропонує підвищити до 78 відсотків", - розповів Трубаров.

Водночас він наголосив, що Миколаївська ТЕЦ - єдина, рівень розрахунків (93%) якої дозволяє безпроблемно отримати номінацію.

"Дніпровська ТЕЦ, яка має рівень розрахунку за спожитий газ на рівні 63 відсотків і борг перед Нафтогазом у 1,5 млрд гривень отримає номінацію, якщо разом з місцевою владою вчасно підготують і підпишуть договір реструктуризації з НАКом (Закон України №1730 "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств")", - резюмував очільник Фонду.

І знову про підготовку ТЕЦ до опалювального сезону. Розпочати опалювальний сезон у Кривому Розі буде складно. Надто...

Опубликовано Віталій Трубаров Четверг, 15 августа 2019 г.

Нагадаємо, раніше "Нафтогаз" повідомив про можливість зриву опалювального сезону в місті Сміла – комунальне підприємство "Смілакомунтеплоенерго" зриває графік погашення своєї заборгованості за закуплений газ. Своєю чергою президент України Володимир Зеленський пообіцяв мешканцям міста, що тепло у їхніх домівках точно буде.

Залиште свій коментар

Вибір редакції