Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Литві зобов'язали "Газпром" виплатити найбільший в історії країни штраф

Суд визнав, що компанія порушила домовленість.

Головний адміністративний суд Литви зобов'язав російський "Газпром" виплатити штраф на суму 35,561 мільйона євро.

Про це повідомляє Delfi з посиланням на агентство BNS.

Суд залишив у силі рішення Ради з конкуренції, яка два роки тому призначила "Газпрому" штраф за порушення підписаних у 2004 році домовленостей з литовською стороною.

Російська компанія відмовилася підписати з Lietuvos energija угоду з обміну газом. Рада з конкуренції в червні 2014 року визнала, таким чином "Газпром" перешкоджав підписанню Lietuvos energija договорів з іншими постачальниками газу і тим самим порушив умови дозволу на придбання концерном 34% акцій литовської компанії, видане СК у 2004 році.

"Газпром" намагався довести в суді, що Рада з конкуренції невірно витлумачила умови дозволу придбати частину акцій Lietuvos dujos.

У результаті суд зобов'язав російську компанію виплатити найбільший в історії Литви штраф.

Нагадаємо, АМКУ оштрафував "Газпром" на 85,966 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу ще 22 січня цього року. Російський монополіст штраф не сплатив та подав позов до Господарського суду Києва, аби той скасував штраф. Позов до розгляду не прийняли, бо визнали рішення АМКУ законним. Це підтвердили і суди вищих інстанцій.

Восени позов до суду вже подав АМКУ – про примусове стягнення штрафу та пені. Пеня розраховується в розмірі 1,5% від розмірів боргу за кожен день прострочення (близько 1,289 млрд грн на день). Згідно з законом, розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, тому штраф і пеня мають однакові суми – по 85,966 млрд грн, що разом становить 171,932 млрд грн.

Тим часом "Нафтогаз" розраховує на 20 млрд доларів додаткової виручки у разі перемоги в суді проти "Газпрому".

Залиште свій коментар

Вибір редакції