Безконтактний і безготівковий розрахунок запровадили на одному трамвайному маршруті.
У Львові вперше в Україні можна заплатити за проїзд у трамваї завдяки смартфону. Через мобільний додаток треба зісканувати у салоні QR-код, заплатити за проїзд і ще одним кліком у телефоні закомпостувати квиток.
Загалом ця процедура триває до 40 секунд, ідеться в сюжеті програми ТСН.Ранок. Факт оплати все одно треба показати кондуктору.
Поки що безготівковий розрахунок працює лише на одному трамвайному маршруті. Незабаром це запровадять у всіх трамваях і тролейбусах.
"Молодим людям дуже зручно. Ну, старшим буде важче розібратись з цим. Але це потрібно, бо ми йдемо в майбутнє, в Євросоюз", - говорить пасажирка Уляна Ілик.
У "Львівелектротрансі" заспокоюють, що паперовий квиток нікуди не подінеться. Але оплата за проїзд з телефона - це перший крок до електронного квитка. Він почне діяти у Львові приблизно за рік.
"Така система дасть можливість мобільно, швидко розраховуватись, не буде зловживань з повторним використанням закомпостованих квитків", - говорить керівник ЛКП "Львівелектротранс" Михайло Сидорович.