У магазинах рекордні ціни на соняшникову олію: чому український продукт за кордоном удвічі дешевший

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У магазинах рекордні ціни на соняшникову олію: чому український продукт за кордоном удвічі дешевший

Фото: pixabay.com

В Україні олія коштує близько 70 грн.

На полицях українських магазинів рекодні ціни на вітчизняну соняшникову олію: 60-70 грн за 800-900 мілілітрів. Утім на полицях європейських супермаркетів українська олія коштує удвічі дешевше.

Чому у нас продають українську олію вдвічі дорожче, ніж за кордоном, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1. 

"Дуже шкода, що соняшникову олію українського виробника, мені вигідніше привезти з Чехії, ніж купити в Україні", - так на своїй сторінці у Facebook написав Михайло Король. Чоловік їхав із заробітків у Чехії, де й вирішив купити в супермаркеті олію. "Ціна такої олії на чеських полицях - 35 гривень за літр. Попри те, що два кордони вона перетнула, вона вдвічі дешевша, ніж в Україні", - каже він.

В українських супермаркетах картина не дуже втішна: 71 грн, 76 грн. Найдешевша - понад 43 грн, але це 500 мілілітрів. Економіст Олег Пендзин пояснює, що ситуація з олією в Україні унікальна: якщо в усьому світі ціна впала майже на 10%, то в Україні олія лише дорожчає. "За рік олія зросла на 89%. Від початку року - на 59%, а за останній місяць на 3.8%, Тобто не було жодного місяця, коли вона падала у ціні, а в світі впала", - пояснив він.

Річ у тім, що на українському ринку всього декілька великих виробників, а тому й спекулювати цінами просто. "Споживачу немає обирати з чого: є дорога оливкова, а є соняшникова. А весь світ пропонує  ще й інші види олій", - наголосив експерт. 

Соняшникова олія в Україні коштує дорожче, ніж в Європі: що буде з цінами далі

Соняшникова олія в Україні коштує дорожче, ніж в Європі: що буде з цінами далі

Натомість до Європи наші виробники вимушені продавати олію вже за реальними цінами. "Якщо вони там поставить ціну не 28-29 чеських крон, а поставьлять 50 чеських крон, то він з тим товаром лишиться. Ніхто у нього не візьме той товар", - каже Олег Пендзин.

Наразі прогнози для українських споживачів не втішні: якщо держава не втрутиться, то українцям надалі продаватимуть вітчизняну олію вдвічі дорожче, ніж іноземцям.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація