У Мінагрополітики спрогнозували обсяги врожаю та чи буде що їсти українцям
На сьогодні Україна годує понад 140 мільйонів осіб на планеті.
Українські аграрії завершають збирання урожаю / © УНІАН
Станом на вчорашній день, 19 листопада, в Україні майже завершують збір урожаю зернових та зернобобових культур. Їх зібрали вже на 98% запланованих площ і намолотили 59 млн тонн зерна. Продовжують збирання пізніх культур, зокрема кукурудзи на зерно, сої, соняшнику та цукрових буряків. Загальний очікуваний урожай зернових – близько 60 млн тонн.
Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко, передає прес-служба відомства.
Зібраного врожаю вистачить не лише для внутрішнього споживання (24 млн тонн), а й для продажу за кордон. Протягом 2015/2016 маркетингового року запланували експортувати 36 млн тонн зернових.
"Україна – важливий гравець на світовому ринку продовольчої безпеки. На сьогодні Україна годує понад 140 млн осіб на планеті. А здатні прогодувати до півмільярда осіб. Україна – стабільний, надійний партнер та експортер базових видів сільськогосподарської продукції. Україна входить до трійки світових лідерів експортерів зернових. Загалом Україна експортує зернові в понад 100 країн світу. Частка держави на ринку зернових: кукурудзи – 13% (3 місце), ячменю – 16% (4 місце), пшениці – 10% (6 місце). Ми експортуємо 3% світового обсягу насіння олійних культур", – уточнив Павленко.
Водночас міністр запевняє, що втрата російського ринку не вплине на АПК України.
"За десять місяців поточного року експорт української аграрної продукції до Російської Федерації зменшився більш ніж у 3,5 разу та становить 253,8 млн доларів США (за відповідний період минулого року – 937 млн доларів США)", – навів цифри Павленко.
Учора Мінагрополітики підписало меморандум із українськими експортерами зерна.
"Мета підписання меморандуму – це забезпечити прогнозованість зернового ринку, насамперед з точки зору експорту та гарантування продовольчої безпеки. З учасниками ринку відпрацьовано щоквартальний графік експортних відвантажень продовольчої пшениці, обсяги експорту інших культур – зафіксовано загальним обсягом на весь маркетинговий рік", – уточнив Павленко.
© Мінагрополітики України
© Мінагрополітики України
© Мінагрополітики України
© Мінагрополітики України
© Мінагрополітики України