У МінАПК спрогнозували, скільки можна заробити на ринку землі

У МінАПК спрогнозували, скільки можна заробити на ринку землі

Новий парламент може скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Економіка України щороку зможе додатково отримувати від 700 млн доларів до 1,5 млрд доларів після відкриття ринку земель сільгосппризначення.

Такі цифри озвучила виконувачка обов'язків міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева, пише Ліга.net.

"Цивілізований, з електронним Держгеокадастром, відкритою базою даних, нормально функціонуючий ринок як оренди, так і продажу землі, дійсно забезпечить нам, за найскромнішими оцінками, від 700 мільйонів до 1,5 мільярда доларів США надходжень щороку, плюс дасть мінімум 1,5% до зростання ВВП", - зазначила Трофімцева.

Водночас очільниця МінАПК вважає, що на перших етапах роботи ринку землі повинні діяти деякі обмеження, наприклад, на концентрацію земель в одних руках, а також купівлю сільськогосподарських ділянок іноземцями.

Вона також виступає за поетапну лібералізацію ринку. Але законопроєкт президента Володимира Зеленського, за її словами, від самого початку передбачає допуск до ринку землі юридичних осіб. На думку Трофімцевої, потрібна система відкритості та простежуваності кінцевих бенефіціарів компаній, які хочуть придбати сільгоспземлю.

"Тут ми переходимо до дійсно великого виклику, який стосується простежуваності з юридичної точки зору кінцевих бенефіціарів, і це той великий шматок підготовчої роботи, який повинен бути зроблений. Але поки це проблематичне питання", - сказала Трофімцева.

Очільниця МінАПК вважає, що Україна майже готова до завершення земельної реформи та відкриття ринку землі. Решта технічних питань можуть бути вирішені протягом пів року.

Нагадаємо, в Україні щороку продовжують мораторій на продаж землі. Нинішній діє до кінця 2019-го. Президент Володимир Зеленський обіцяє провести наступного року земельну реформу, запустити ринок сільгоспземлі. Для цього Світовий банк виділив Україні 200 млн доларів.

Раніше Європейський банк реконструкції та розвитку оцінив, що відсутність ринку землі знижує ВВП України на 1%.

Відео Верховна Рада подовжила мораторій на продаж землі

Депутати продовжили мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року. Крім власне самого мораторію, законопроект зобов’язує Кабмін розробити і винести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення вже до 1 березня 2019 року. 

Верховна Рада подовжила мораторій на продаж землі

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів