У Мінфіні анонсували значне зростання української економіки навіть у разі припинення транзиту газу

У Мінфіні анонсували значне зростання української економіки навіть у разі припинення транзиту газу

Там поставили собі за мету 5-7% зростання.

У Міністерстві фінансів України запевняють, що економіка України 2020 року зросте на 3,7% навіть у тому випадку, якщо Україна не укладе нову угоду з Росією про транзит газу, який щороку забезпечує 3 мільярди доларів доходів.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова, відповідаючи на запитання депутатів у Верховній Раді.

"Що стосується економічного зростання: 3,7% - амбітний показник, але наша мета вища — 5-7% зростання. Ми впевнені, що наша команда професійно проводить перемовини щодо транзиту, але драйвери зростання тут закладені інші – концесії, приватизація, стрімкий розвиток виробництва, залучення іноземних та українських інвесторів", - повідомила Маркарова.

Нагадаємо, 28 жовтня у Брюсселі завершився черговий раунд переговорів між Україною, Росією та ЄС про транзит газу. Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчовіч заявив, що розчарований результатами тристоронніх переговорів.

На початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні постачання газу.

Володимир Путін закликав до обнулення судових претензій між "Газпромом" і українським "Нафтогазом", пов'язаних з урегулюванням проблеми боргу та підписанням контрактів на транзит і постачання газу.

Згодом російський "Газпром" надіслав "Нафтогазу України" офіційну відповідь, у якій відмовився постачати газ до України напряму доти, доки Україна не відмовиться від своїх перемог у міжнародних арбітражах.

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів