У Мінфіні оскаржать рішення про скасування націоналізації "ПриватБанку"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Націоналізація дозволила зберегти стабільність економіки, стверджують в уряді.

Міністерство фінансів України не погоджується з рішенням Окружного адміністративного суду Києва про визнання незаконною націоналізацію "ПриватБанку". Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Урядовці наголошують, що націоналізація банку відбувалася за законом, а тому готуються до апеляції щодо рішення суду.

"Міністерство фінансів України не погоджується із зазначеним рішенням та готується до подання апеляційної скарги. Рішення про виведення неплатоспроможного "ПриватБанку" за участю держави приймалось відповідно до норм діючого законодавства, було підтримане РНБО та урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян", - йдеться у повідомленні.

У Міністерстві додали, що після націоналізації держава вклала у "ПриватБанк" 155,3 млрд гривень, аби забезпечити "стабільність банківської системи та економіки загалом", а рівень покриття зобов'язань високоліквідними активами дозволяє банку забезпечувати стабільний фінансовий стан, високу платіжну дисципліну і своєчасне виконання вимог перед клієнтами.

Нагадаємо, рішення про націоналізацію банку було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. 

Раніше Ігор Коломойський позов до суду пояснив тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим. "Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", - резюмував він, додавши, що "нікуди не поспішає". 

Бізнесмен зазначив, що якщо судом буде встановлено, що націоналізація пройшла незаконно, то "ми будемо якось домовлятися, вирішувати або судитися". Він уточнив, що не обов'язково одразу йти до суду. "Мені незрозуміла позиція держави. Вони хочуть залишити собі Приватбанк? Нехай залишають. Мені не потрібен Приватбанк. Але там лежало два мільярди доларів капіталу. Нехай повернуть, і немає питань", - каже Коломойський. 

Рішення про визнання націоналізації ПриватБанку незаконною Окружний адмінсуд Києва ухвалив 18 квітня 2019 року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції