У Мінфіні озвучили, яких втрат податків очікують внаслідок блокади ОРДЛО – ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
2698
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Мінфіні озвучили, яких втрат податків очікують внаслідок блокади ОРДЛО – ЗМІ

Фото: УНІАН

Експерти звернули увагу на те, що підприємства, які до останнього часу працювали в ОРДЛО під українською реєстрацією – це експортери, які не платили ПДВ.

За оцінкою Укрметаллургпрома, припинення торгівлі з металургійними підприємствами на окупованих територіях спричинить втрату 1,6 млрд грн податків.

За розрахунками Міністерства фінансів, втрата 40 підприємств внаслідок заборони на переміщення товарів через лінію розмежування на Донбасі позбавить український бюджет близько 2 млрд грн податкових надходжень, пише в своїй статті для DT.UA Юлія Самаєва з посиланням на джерело в міністерстві.

Зазначається, що за оцінками Укрметалургпрому, припинення торгівлі з металургійними підприємствами на окупованих територіях спричинить втрату бюджетом 1,6 млрд грн податків.

"За їхніми підрахунками (Міністерства фінансів – Ред.), втрата 40 підприємств ОРДЛО коштуватиме бюджету в суму близько 2 млрд грн податкових надходжень. І ця цифра більше схожа на правду, ніж озвучені Гройсманом 32 млрд", - йдеться в статті.

Своєю чергою, експерти звернули увагу на те, що підприємства, які до останнього часу працювали в ОРДЛО під українською реєстрацією – це експортери, які не платили ПДВ, що утворює більшу частину податкових надходжень.

Те ж саме, у зв'язку з офіційною збитковістю, стосується і податку на прибуток.

"Тобто прямі податкові втрати навряд чи будуть надто вже значущі. Набагато гірше, звичайно, із внесками до Пенсійного фонду і податком на доходи фізосіб — адже зарплати на великих підприємствах із чималими штатами платилися в основному офіційно", - підсумувала вона.

Нагадаємо,  15 березня відбулося екстрене засідання РНБО, яке стало кульмінацією напруженої ситуації з блокуванням ОРДЛО. Рада нацбезпеки ухвалила рішення припинити торгівлю і транспортне сполучення з окупованими територіями

Президент України Петро Порошенко заявив, що організаторам блокади торгівлі з окупованим Донбасом не потрібні були переговори щодо контролю переміщення товарів, а лише піар. На його думку, блокада створила підґрунтя не лише для захоплення українських приватних та державних підприємств, а й виправдання їхньої передачі олігархам-втікачам або російським олігархам.

Пізніше міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив про те, що можливі втрати української економіки від блокади торгівлі з окупованими територіями Донеччини та Луганщини оцінюють в 1,3% ВВП. 

"Право на владу": економічні наслідки офіційно запровадженої блокади

"Право на владу": економічні наслідки офіційно запровадженої блокади

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2698
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація