Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мінфіні пояснили, що вплине на рішення про підвищення мінімальної зарплати до 4100 грн

У Міністерстві чекають на економічні показники за перший квартал.

Рішення про підвищення мінімальної зарплати до 4100 грн ухвалюватиметься лише за результатами першого кварталу цього року.

Про це в інтерв'ю Ліга повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

За його словами, саме перший квартал - складний період за надходженнями доходів через те, що почався рік, велика кількість вихідних через що економіка неактивна.

«Але в бюджеті закладена така можливість, це правда. І більше того, ми зобов'язані за підсумками кварталу прийняти конкретне рішення, підвищувати чи ні», - сказав Марченко.

Він додав, що підвищення Національним банком облікової ставки – нормальне рішення утримати інфляцію.

«У нас на цей рахунок може бути своя думка у частині інструментів стримування інфляції. Уряд також враховує інфляційні ризики в своїй роботі: ми розуміємо, що якщо ми зараз анонсуємо якісь суттєві соціальні виплати або різке підвищення соціальних стандартів, то будемо розкручувати інфляцію і зірвемо співпрацю з МВФ. Тому ми намагаємося врахувати всі наслідки наших рішень, у тому числі підвищення соціальних стандартів», - заявив заступник міністра фінансів.

Нагадаємо, рівень інфляції в Україні за результатами 2017 року найвищий серед країн Європи та СНД. За даними аналітиків, споживчі ціни в країнах пострадянського простору з початку року зросли на 6,7%, в Європі - на 2,6%. У той же час в Україні - на 13,6%. Високі темпи зростання споживчих цін відзначені в Азербайджані (13,4%) та Туреччини (13%). Вони на другому і третьому місцях відповідно.

Найбільш сприятлива економічна ситуація в Ліхтенштейні, Ірландії та на Кіпрі. Середній показник інфляції цих країн не досягає навіть 1%. Щодо сусідів України – Польщі, Росії та Угорщини, то рівень інфляції там не перевищує 3%.

ВідеоУкраїна б’є антирекорди за рівнем інфляції

Негативні тенденції стосуються набільше цін на харчі, та непродовольчі товари. Вони в Україні зростають швидше ніж у Європі. Рівень інфляції за підсумками 2017 року виявився найвищим серед країн Європи і СНД. Такі дані оприлюднив інформаційно-аналітичний центру Forex Club в Україні. Так, згідно з даними аналітиків, споживчі ціни в Україні з початку року зросли на 13 цілих 6 десятих відсотка, тоді як середній показник зростання цін в Європі становив – 2 і 6 відсотка, в країнах СНД – 6 цілих 7 десятих процента.

Україна б’є антирекорди за рівнем інфляції

Залиште свій коментар

Вибір редакції