У Мінфіні розповіли про перегляд меморандуму з МВФ через держбюджет-2016 та податкову реформу

Виплату третього і четвертого траншів кредиту можуть об'єднати.

Чергові транші кредиту, третій і четвертий – по 1,7 млрд доларів кожен, від Міжнародного валютного фонду Україна може отримати одночасно на початку 2016 року. Проте перед тим експерти МВФ перевірять держбюджет-2016 та ухвалені парламентом зміни до податкового законодавства на відповідність меморандуму про співпрацю.

Сам меморандум суттєво переглянули у вересні, а потім – наприкінці жовтня. Тож тепер можливий і третій перегляд. Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів заступник міністра фінансів Артем Шевальов і уточнив, що жорстких умов у новій редакції документа Україна не очікує.

"Жорсткий меморандум означає, що ми чогось не зробили. Але ми прийняли бюджет, який дозволяє нам залишатися в програмі. У меморандумі, найімовірніше, будуть пункти про пенсійну реформу, оскільки ми поки не вчинили тих рішучих кроків, які були передбачені в лютневому меморандумі. За енергосубсидіями процес йде досить ефективно, і в новому варіанті меморандуму цей напрямок буде, мабуть, підтримуватися. Швидше за все, буде зроблено акцент на боротьбі з корупцією у сфері діяльності антикорупційного бюро та антикорупційної прокуратури. Зокрема, що стосується достатнього бюджетування цих структур, і забезпечення їхньої нормальної роботи", – сказав Шевальов.

Частину кредитних коштів, які попередньо планували направити в резерви Нацбанку, уряд сподівається отримати для потреб бюджету.

Раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк анонсував непрості переговори із МВФ щодо ухваленого держбюджету-2016.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: