Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мінфіні розповіли про умови отримання Україною 1 мільярда євро від ЄС

Парламент ратифікувала відповідний меморандум та кредитну угоду.

Верховна Рада ратифікувала Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду щодо отримання Україною 1 млрд євро макрофінансової допомоги (кредиту) від Євросоюзу. "За" – 242 голоси.

Документ передбачає, що кредит буде надано двома траншами – по 500 млн євро кожен. Україна повинна буде повернути кошти протягом 15 років.

"Відсоткова ставка запозичення не перевищуватиме 2% річних (точна відсоткова ставка буде відома в час виходу Європейської комісії, що має найвищий кредитний рейтинг (ААА), на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, що перераховуватимуться Україні за тією ж відсотковою ставкою)", - зазначили у Міністерстві фінансів України.

ЄС висуває Україні вимоги задля отримання кредиту – реформування окремих сфер реалізації державної політики: управління державними фінансами, належне урядування та боротьба з корупцією, секторальні реформи та державні підприємства, соціальна політика тощо.

Тим часом президент Петро Порошенко заявив, що Євросоюз виділить Україні перші півмільярда євро кредиту за "лічені тижні".

Нагадаємо, в кінці червня цього року ЄС остаточно затвердив 1 млрд євро макрофінансової допомоги для України. Кошти спрямують на покриття фінансових потреб України, підтримку економічної стабілізації, програми структурних реформ. Кредитну угоду та меморандум про надання програми макрофінансової допомоги на 1 млрд євро Україна та ЄС підписали 14 вересня.

Торік Україна не отримала від ЄС третій транш у сумі 600 млн євро із попередньої програми. Причиною цього стало небажання запроваджувати автоматичну перевірку електронних декларацій, переглянути е-декларування для активістів та створити реєстр кінцевих власників підприємств.

Зазначимо, що ЄС зазвичай виділяє Україні кредити лише після того, як це зробить Міжнародний валютний фонд. А він не дає Києву гроші вже півтора року – через зволікання з реформами. Нині справа зрушила з мертвої точки, МВФ відкриває для України нову програму кредитування й кошти можуть надійти найближчими місяцями.

Залиште свій коментар

Вибір редакції