У Мінфіні розповіли, як будуть доводити свою правоту в суді по "боргу Януковича"

Судова тяганина між РФ і Україною може тривати два роки.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк розповів про лінію захисту у судовому розгляді з Російською Федерацією з приводу "боргу Януковича".

За його словами, захист буде будуватися на тому, що Росія чинила серйозний тиск, щоб Україна відмовилася від підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. Крім того, Москва вводила торгові санкції, після чого анексувала Крим і в сукупності з іншими діями завдала українській економіці сильного удару.

Олександр Данилюк припускає, що судова тяганина між РФ і Україною з приводу "боргу Януковича" може тривати протягом двох років.

"Можливі різні варіанти подій. Якщо процес буде йти до самого кінця, то це може зайняти до двох років", - сказав він в інтерв'ю на "24 каналі" в середу ввечері, передає "Інтерфакс-Україна".

Нагадаємо, Україна подала у високий суд Англії заперечення проти позову про надання Росією кредиту в 3 млрд дол. у часи правління Віктора Януковича, з яким компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC звернулася проти України у лютому 2016 року.

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення були видані за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд доларів через Ірландську фондову біржу.

У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі. У свою чергу МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

30 грудня 2015-го Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення мораторію на виплату боргу РФ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: