У Мінфіні та НБУ пояснили, що означає рішення суду в Лондоні у справі "ПриватБанку"

Рішення Апеляційного суду Лондона є важливим кроком для досягнення правосуддя, вважають у Міністерстві фінансів.

Рішення Апеляційного суду Лондона, що позов "ПриватБанку" проти його колишніх власників буде розглядатися в Англії, відкриває новий етап процесу - розгляд позову по суті.

Про це повідомили у пресслужбі Мінфіну.

"Рішення є важливим кроком в рамках глобальної стратегії банку з повернення незаконно привласнених коштів його колишніми власниками та для досягнення правосуддя для акціонера банку - народу України", - йдеться у повідомленні.

Як наголосили у Мінфіні, ухваливши рішення про націоналізацію та рекапіталізацію, держава вклала в "ПриватБанк" 155,3 млрд гривень.

"Це був необхідний крок для збереження стабільності банківської системи, економіки України та єдина можливість захистити вкладників банку. Виведені з банку кошти належать громадянам України, і Міністерство фінансів продовжить підтримувати зусилля банку для їхнього повернення", - додали у міністерстві.

Своєю чергою у Національному банку України також назвали рішення суду "гарною новиною для платників податків України та для української економіки загалом".

"Це дозволить продовжити роботу із захисту інтересів банку та відшкодування коштів вкладників, незаконно виведених із "ПриватБанку" до входження держави до його капіталу. Національний банк завжди підтримував подання позову "ПриватБанком" проти колишніх власників із метою захисту інтересів українського народу. Сьогодні "ПриватБанк" є важливою частиною стабільної та прозорої банківської системи, який після входження держави в капітал повністю перейшов на ринкову бізнес-модель, підвищивши свою прибутковість та інноваційність", - зазначили у НБУ.

На думку регулятора, банк і надалі має зосереджуватися на вирішенні проблем, пов'язаних із проблемною заборгованістю та поверненням незаконно привласнених коштів.

"Сьогодні такі завдання стоять не лише перед ПриватБанком, але і перед всією банківською системою, яка має ефективно перерозподіляти фінансові ресурси та підтримувати зростання економіки. Національний банк переконаний, що Високий суд Лондона і надалі розглядатиме справу справедливо, неупереджено та прозоро", - резюмували у НБУ.

Нагадаємо, раніше Апеляційний суд Лондона підтвердив, що англійський суд має право розглядати позов "ПриватБанку" у справі проти колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова щодо шахрайства, здійсненого за попередньою змовою осіб.

Раніше повідомлялося, що 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економічну стабільність держави, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим

"Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", - пояснив він подання позову.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів