В уряді пояснили, чому обмежили фінансування деяких державних видатків

В уряді пояснили, чому обмежили фінансування деяких державних видатків

Обмеження витрат наприкінці року відбуваються щорічно.

Частину видатків за грудень 2019 року фінансуватимуть після аналізу їхньої пріоритетності. Це пов’язане з тим, що деякі державні органи наприкінці року просять про "перекидування" коштів з одних програм на інші, однак всі важливі видатки держава профінансує у повному обсязі.

Про це у своєму Facebook повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова. 

"Для всіх експертів, і тих, які знають, і тих, які чомусь забули, що такі заходи Мінфін і відповідальні розпорядники роблять щорічно - для забезпечення дотримання усіх бюджетних показників - як по маяках дефіциту, так і за іншими параметрами, при цьому забезпечуючи, що всі витрати відповідають критеріям ефективності та паспортів бюджетних програм", - написала глава Мінфіну.

Вона зазначила, що до кінця року залишилося вісім днів і значна частина важливих витрат мали вже давно бути подані до Держказначейства і на них відкриті асигнування, що, за словами міністерки, більшість відповідальних розпорядників і зробили.

"Але, як відомо щороку саме друга половина грудня - це час спроб безлічі "перекидок" з програми на програму, запитів щодо термінових авансів, подачі хоч якихось документів в казну і решта "освоювань коштів" та проведення каси, на які чомусь не вистачило одинадцять з половиною місяців року", - написала Маркарова.

Міністерка додала, що всі захищені статті видатків, будуть фінансуватися у звичному режимі, як усі важливі "перекидки", зокрема, фінансування будівництва "Охмадиту", видатки на оборону та безпеку, додаткові виплати шахтарів профінансують у повному обсязі.

"Усі незахищені видатки 11 місяців теж було повністю відкрито до фінансування, але навіть по ним на десятки мільярдів так і не пройшла каса, бо не подано жодного документу чи навіть не проведено тендерів. Переглядаємо з розпорядником виключно екзотичні запити. За результатами року зробимо рейтинг найяскравіших із них", - підкреслила міністерка.

#Бюджет2019 Для всіх експертів, і тих, які знають, і тих які чомусь забули що такі заходи Мінфін і відповідальні...

Опубликовано Oksana Markarova Четверг, 19 декабря 2019 г.

Своєю чергою, прем'єр Олексій Гончарук також зауважив, що тимчасове призупинення виплати коштів на незахищені статті державного бюджету, раніше неодноразово траплялося в Україні. За його словами, наразі ситуація повністю контрольована.

"У держави є гроші і для того, щоб виплати пенсії, зарплати, соціальні виплати та інші захищені платежі", - пояснив голова уряду.

Він додав, що до 27 грудня, Держказначейство буде щодня вручну переглядати всі передбачені виплати. Гончарук переконаний, що дасть змогу ефективно витратити кошти платників податків.

Нагадаємо, учора, 18 грудня, президент України підписав закон, за яким отримувачів субсидій та держдопомоги незабаром чекають перевірки. А у випадку виявлення порушень, громадянам доведеться повернути державі незаконно отримані кошти.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів