Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скандал на мільйони. У Міноборони розповіли свою версію щодо постачання неякісних електроказанів для військових частин

Відомство направило постачальнику претензію на 1,2 мільйона гривень.

У Міністерстві оборони запевнили, що грошей за поставлені для військових частин неякісні електроказани для варіння їжі ще не платили. А постачальнику направили претензію на суму 1,2 млн грн. Цією справою вже зайнялося Державне бюро розслідувань.

Технічні вимоги до обладнання Міноборони сформувало в червні, зокрема гарантійний термін експлуатації було збільшено до 36 місяців. Тендер оголосили через систему ProZorro. Конкурс виграла компанія, яка надала всі необхідні документи, що відповідали тендерним вимогам. Договори з компанією-переможцем підписали 26 червня. Уже на початку липня обладнання привезли до однієї з військових частин, командир якої підписав акти прийому. Департамент держзакупівель вирішив провести додаткову перевірку якості обладнання. З'ясувалося, що воно не відповідає вимогам тендеру. Командир військової частини надіслав листа до Департаменту держзакупівель з проханням анулювати акти прийому обладнання. Було призначено службове розслідування з цього приводу у військовій частині.

12 серпня Департамент направив постачальнику претензію про стягнення штрафних санкцій на загальну суму 1,2 млн грн за постачання неякісного обладнання.

"Міністерство оборони не здійснювало жодної оплати за зазначене обладнання та веде претензійну роботу з постачальником. Ініціатором проведення перевірки якості зазначеного обладнання було саме Міністерство оборони України", - зазначили у відомстві й додали, що надають повну підтримку правоохоронним органам у проведенні слідства.

Раніше Державне бюро розслідувань повідомило, що його львівські працівники розслідують закінчений замах на привласнення понад 800 тис. грн бюджетних коштів - до однієї з військових частин військового резерву Львова підприємці доставили обладнання для системи харчування, що не відповідає технічним умовам. Підозрюють, що підприємці змовилися з посадовими особами Міноборони й завищили вартість обладнання вдвічі. У Міноборони це звинувачення відкинули – мовляв, була ринкова ціна.

Загальна вартість обладнання, передбачена в договорі, становить 30,4 млн грн.

ДБР провело обшуки, вилучило відповідні документи в Міноборони, було накладено арешт на неякісне обладнання задля проведення судових експертиз.

розкрадання львівщина
Державне бюро розслідувань

Справу кваліфікували за ч. 2.ст. 15 Кримінального кодексу України - замах на вчинення злочину є закінченим, якщо особа виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від її волі. Ще одна стаття - ч. 3 ст. 410 Кримінального кодексу - викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану. У разі доведення провини посадовим особам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 12 років.

розкрадання львівщина
Державне бюро розслідувань

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції