У Міносвіти дали поради батькам школярів, з яких учителі збирають гроші

Цей процес є незаконним, а державні гроші при цьому школи брати не хочуть.

Новий навчальний рік позначив нові "жнива" працівників освіти з батьків учнів. Суми так званих "благодійних внесків" у школах цьогоріч варіюються від 50 до 1000 гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Про суми щомісячних внесків у фонд школи, фонд класу, подарунків на дні народження та свята батьки дізнаються зі шкільних зборів. Їх жваво обговорюють у соцмережах, порівнюючи розміри поборів у різних регіонах і підтверджуючи, що явище має загальний характер. Хоча в міністерстві освіти наголошують, що збирати з батьків готівку – це злочин, що тягне на кримінальну відповідальність.

ВідеоТаємниці шкільних фондів: чому батькам учнів не поспішають звітувати про використання їхніх грошей

Радниця міністра Оксана Макаренко каже, що благодійні внески не можуть бути примусовими і вимірюватися фіксованими сумами. Тим більше, квитанції про сплату або їх відсутність – якось впливати на ставлення до дитини з боку педагогів. Натомість на практиці є випадки, коли з проблемами стикаються не лише діти, а й батьки. Одна з мам розповіла журналістам, що мала необмеженість поцікавитися долею 8 тис. гривень, виплачених згідно квитанції приватній будівельній фірмі. У відповідь отримала намагання вижити її дитину зі школи.

Тим часом інші батьки звинувачують Тетяну в наклепі на школу. Вони кажуть, що по 8 тисяч першачки не платять, а батьки все ремонтують своїми руками. Світлана з Харкова теж у своїй школі перетворилася на ворога. До її рук потрапила інструкція батьківської трійці з іншого класу. Серед сум окремий рядок – 6 тисяч гривень на оплату вчителя. Після оприлюднення інструкції розпочалося цькування ії сина. Іще більше загострився конфлікт, коли Світлана просила прозвітувати про використання коштів. "По 400 гривень ми здавали. Легко порахувати, що школа з усіх зібрала до півмільйона гривень. Питання: на що ці гроші витрачаються", - каже вона. Із конкретики директор школи пригадала ремонт туалетів, але суми назвати не змогла. Ті, хто взявся її захищати, так само. Питання про гроші вони просто називають провокаційними.

Директор планує знову звертатися до батьків, бо у школи є багато потреб. Разом із тим за минулий рік Харків не використав бюджетні кошти, передбачені на освіту. До столиці повернули 43 млн гривень субвенцій. І таке спостерігалося майже в кожному регіоні. У Міносвіти пояснюють: за бюджетні кошти необхідно звітувати, а за батьківські – не завжди. Макаренко закликає батьків вимагати напряму в районних відділів освіти звітів про виділені кошти на конкретну школу. "Зараз в ручному режимі розподіляють ці кошти між школами, і, повірте мені, не завджи отримують ті, хто потребує", - попереджає радник міністра. Керівники галузі бачать вихід лише у відкритих бюджетах шкіл. Однак поки законодавство для цього немає, радять батькам виявляти пильність і відстоювати власні права, а не покірно віддавати власні гроші на сумнівні потреби.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Наступна публікація