Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Міносвіти пояснили, як наступного року зростуть зарплати вчителів і де на це візьмуть гроші

Підвищення виплат закладено в проекті держбюджету.

У Міністерстві освіти та науки сподіваються, що від початку наступного року зарплати українських педагогів зростуть на один тарифний розряд, фіксовану надбавку в 20% за престижність для всіх вчителів, а для кращих буде 30%.

Відповідні цифри заклали в урядовий законопроект "Про державний бюджет України на 2018 рік", який Верховна Рада за півтора місяці ще не спромоглася розглянути.

«Якщо зараз обсяг надбавки за престижність – рішення місцевої влади, то від 2018-го ми робимо її обов’язковою. Очевидно, що ці гроші передбачені в межах освітньої субвенції, яку ми даємо на зарплати вчителів з держбюджету. Кращі педагоги – наприклад, ті, що візьмуть перший клас у межах реформи "Нова українська школа", вчителі в інклюзивних класах та інші мають отримати надбавку на рівні 30%», – пояснила міністр освіти та науки Лілія Гриневич під час зустрічі з керівниками обласних управлінь освіти.

У Міносвіти запевнили, що грошей з освітньої субвенції на підвищення зарплат вистачить. Із цьогорічної субвенції не встигнуть використати 6 млрд грн. Тож наступного року їх спрямують на матеріально-технічне забезпечення та інші потреби освіти.

Також мають передбачити фінансування на наступний рік на поділ класів на групи для вивчення іноземних мов, трудового навчання тощо.

Нагадаємо, 2017-го року зарплати вчителям підвищили в півтора разу - завдяки просуванню оплати праці вчителів вгору тарифною сіткою на два тарифні розряди.

Раніше повідомлялося, що на модернізацію початкової школи виділять мільярд гривень і почнуть будувати нові дитсадки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції