У Мінсоцполітики пояснили механізм нарахування пенсій майбутнім пенсіонерам

Реформа передбачає єдину формулу розрахунку пенсій.

Із впровадженням пенсійної реформи в Україні нараховуватимуть пенсії за єдиною формулою.

Це передбачає відповідний законопроект, зазначили в Міністерстві соціальної політики.

"Законопроект щодо реформування пенсійної системи вводить чесні та прозорі правила визначення розміру пенсій для усіх громадян, без огляду на статус та місце роботи", - наголосили в Мінсоцполітики.

Розмір пенсії кожного українця розраховуватимуть за формулою: Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс.

ВідеоУряд направив до ВР проект пенсійної реформи

Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за три роки перед зверненням за призначенням пенсії. У разі реалізації заходів з осучаснення пенсій, наявним пенсіонерам, кому пенсія вже призначена –використовуватиметься показник середньої заробітної плати, який використовується для призначення пенсії 2017 року – показник за три роки – 2014, 2015 та 2016 роки.

Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати відносно до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески – цю інформацію кожен може отримати у будь-якому відділенні Пенсійного фонду).

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а від 1 січня 2018 року становитиме 1.

"При цьому в результаті зміни коефіцієнта жодних змін розміру пенсій у сторону зменшення не відбудеться", - запевняють у Мінсоцполітики.

Нагадаємо, від 1 жовтня 2017 року в Україні повинно відбутися масове осучаснення (підвищення) пенсій. Щоправда, відповідний законопроект Верховна Рада ще не ухвалила.

Залиште свій коментар