У Мінсоцполітики пояснили, як нараховують субсидії безробітним

У відомстві умовно "нараховують" працездатним сукупний дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів.

В Україні змінили систему нарахування субсидій безробітним. У Мінсоцполітики пояснюють, що такі особи живуть за якісь кошти і не виключено, що це нелегальні доходи. А тому під час нарахування субсидії умовно розраховують сукупний дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів – нині це 2,9 тис. грн на місяць.

"Стверджую: в Україні немає людей, які отримують доходи, менші за офіційний прожитковий мінімум. Логічний висновок: такі молоді люди або не хочуть працювати, або просто приховують свої доходи. Але – вони претендують на субсидію", - наголошує міністр соціальної політики Андрій Рева.

Він стверджує, що неофіційні доходи отримує велика кількість українських домогосподарств, податків не сплачують, але водночас претендують на допомогу від держави щодо оплати житлово-комунальних послуг.

У Мінсоцполітики наголошують, що норма в 2,9 тис. грн умовного доходу стосується лише працездатних осіб.

"Водночас серед них є ті, хто насправді перебуває у складних життєвих обставинах. І тоді комісія під час розгляду заяв від таких претендентів на субсидію, якщо згадані обставини дійсно підтверджуються, може встановити державну допомогу з урахуванням одного, а не двох прожиткових мінімумів", - пояснили у відомстві.

Рева сподівається, що "зарахування до сукупного доходу двох прожиткових мінімумів (2,9 тис. грн) дещо вирівнює ситуацію і змушує офіційно безробітну особу сплатити більше коштів за спожиті комунальні послуги, оскільки субсидія в неї зменшується. Вона (особа) може уникнути такого негативного розвитку подій, якщо офіційно працевлаштується хоча б на мінімальну зарплату й почне сплачувати податки до бюджету. Хто не працює, той не їсть. У цьому і є принцип соціальної справедливості".

У Мінсоцполітики наголошують, що тіньова економіка нині становить 40% ВВП України - це майже 200 млрд грн.

"Наше завдання – детінізувати фонд заробітної плати. Ми уже підготували законопроект щодо суттєвого реформування системи оплати праці, який дозволить підвищити соціальні стандарти і покращити матеріальне становище українців. У вересні він разом із проектом державного бюджету на 2017 рік буде поданий до Верховної Ради", - сказав міністр соцполітики.

Якими будуть мінімальна зарплата та прожитковий мінімум до кінця 2019 року, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: