У Мінсоцполітики пропонують зменшити страховий стаж для виходу на пенсію

У Мінсоцполітики пропонують зменшити страховий стаж для виходу на пенсію

Фото: Reuters

Йдеться про те, щоб знизити цю страхову цифру до 15 років.

Міністерство соціальної політики України пропонує зменшити страховий стаж для виходу на пенсію за віком до 15 років станом на 1 січня 2018 року.

Це дасть змогу 30% громадян претендувати на пенсію, повідомили у прес-службі міністерства з посиланням на його очільника Андрія Реву, передає УНІАН.

"Якщо раніше пропонувалося на момент виходу на пенсію, – за час "ч" було взято 1 січня 2021 року – обов'язковою вимогою отримання пенсії потенційний пенсіонер на цю дату повинен мати не менш як 20 років страхового стажу, при цьому загального – 30 років, тоді тільки 8% українців могли б претендувати на пенсію. Зараз йдеться про те, щоб знизити цю страхову цифру до 15 років, але на момент 1 січня 2018 року, і тоді вже 30% громадян зможуть претендувати на державне пенсійне забезпечення", – цитує Реву Мінсоцполітики.

Також міністр соціальної політики наголосив, що такий строк обрано, щоб "всі молоді почали сплачувати внески, а старші почали приводити в порядок свою страхову пенсійну картину з оплатою єдиного соціального внеску".

Нагадаємо, з Нового року, згідно із законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", система нарахування пенсій змінилася. Так, 1 січня 2017 року запустилася накопичувальна система виплати пенсій: кожен українець віком до 35 років почне відраховувати частину своєї зарплати на майбутню старість. Такі відрахування акумулюються на індивідуальному рахунку, скористатися ними можна буде тільки після виходу на пенсію. При цьому протягом п'яти років (з 2017 по 2022 рік) відсоток відрахувань поступово зросте з 2% до 7%. Надалі цей відсоток буде залишатися незмінним. За рік планується залучити близько 5 мільярдів гривень.

Повʼязані теми:

Наступна публікація