У Мінсоцполітики розповіли деталі щодо доплат до пенсій та субсидій, а також індексацій пенсій

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Україні діє тимчасова заборона на нарахування пені та штрафів за несплачені комунальні послуги.

Доплати пенсіонерам, компенсації отримувачам субсидій, жодних штрафів за несплачені комунальні послуги та жодних відключень комунальних послуг за борги. Мінсоцполітики анонсує заходи підтримки малозабезпечених на час карантину, ідеться в сюжеті ТСН.

Від 1 квітня люди, чия пенсія менша за 5 тис. грн, тобто понад 10 млн осіб, отримають одноразову допомогу - тисячу гривень. Таку ж допомогу отримають і 400 тис. осіб, які отримують соцдопомоги замість пенсій.

Від травня проведуть індексацію трудових пенсій - на 11%. Гарантоване підвищення отримають 7 млн пенсіонерів. Додаткову надбавку у 500 гривень від травня отримуватимуть ті пенсіонери, яким виповнилось 80 років. Таких в Україні – півтора мільйона.

Усі субсидії у Мінсоцполітики обіцяють переоформити автоматично. Тим, хто їх отримує, уряд планує додатково встановити компенсацію витрат на суму близько 300 грн. Уряд має затвердити нові нормативи споживання комунальних послуг, щоб збільшити розміри субсидій.

"На найближчому засіданні уряду ми будемо пропонувати до прийняття рішення, яким хочемо встановити додаткову компенсацію витрат для трьох мільйонів домогосподарств (які отримують субсидію) на оплату окремих компослуг у період карантину. Ми це зробимо шляхом збільшення на 50% соціальних нормативів на користування електроенергією, природним газом для приготування їжі, підігріву води, користування холодною та гарячою водою", - зазначила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Кабмін наголошує, що всі нарахування зроблять автоматично та планує максимально перевести всі соціальні виплати на банківські картки, щоби уникнути скупчення людей у чергах.

"Якщо виникне заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг, ніяка пеня та штрафні санкції не будуть нараховані. Не буде припинена жодна комунальна послуга. Це робиться, щоби пенсіонери, які в групі ризику, максимально перебували вдома. І тисячу гривень, індексацію пенсій Пенсійний фонд проводить автоматично. Тому нікуди і нікому не потрібно звертатись", - сказала Лазебна.

Зазначимо, що обіцяну раніше президентом України Володимиром Зеленським одноразову виплату в розмірі 1 тис. грн окремі категорії пенсіонерів отримають у квітні. Це буде як підтримка в період карантинних заходів задля недопущення стрімкого поширення нового коронавірусу COVID-19.

Відео Пенсії і соцдопомоги будуть виплачені вчасно і в повному обсязі - Марина Лазебна

У "Право на владу" міністр соціальної політики України Марина Лазебна запевнила людей, які хвилюються за соціальні виплати під час карантину, що всі пенсії і соцдопомоги будуть виплачені вчасно і в повному обсязі. Пенсіонерам міністерка порадила залишатися вдома і користуватися електронними послугами та гарячими лініями.  Більше про коронавірус в Україні

Пенсії і соцдопомоги будуть виплачені вчасно і в повному обсязі - Марина Лазебна

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції