У Мінсоцполітики розповіли про механізм зростання пенсій після реформи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пенсійна реформа гарантує щорічне збільшення пенсій в автоматичному режимі.

Пенсійна реформа гарантує щорічне збільшення пенсій в автоматичному режимі.

Про це заявив заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір, передає прес-служба відомства.

"У разі ухвалення Парламентом проекту пенсійної реформи вже з жовтня місяця відбудеться осучаснення пенсій, тобто збільшення їхнього розміру відповідно до існуючих економічних показників. У подальшому буде запущений механізм постійної індексації пенсій", - заявив Шамбір.

Він також додав, що цей крок дозволить перевести процес підвищення пенсій в автоматичний режим, що унеможливить повторення ситуації, за якої ті, хто вийшов на пенсію пізніше, матимуть кращі умови ніж ті, хто став пенсіонером раніше.

Заступник міністра соціальної політики пояснив, що раніше законодавством був передбачений механізм індексації пенсій, але за умови наявності коштів, що дозволяло цього не робити.

"Відтепер пенсії зростатимуть постійно, і не менше ніж на суму 50 відсотків середньої зарплати та 50 відсотків від показника інфляції. Наголошую – не менше цього показника, а, за умови наявності додаткових коштів, навіть більше", - додав Шамбір.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України схвалив законопроект про реформу пенсійної системи. Відповідне рішення було прийнято на засіданні у середу, 17 травня. Пенсійна реформа передбачає скасування з 1 січня 2018 року призначення пенсій на особливих умовах, в тому числі за вислугою років для всіх держслужбовців, окрім військових і окремих списків людей важких і шкідливих професій.

Зауважимо, уряд України в рамках пенсійної реформи планує з 1 жовтня цього року провести підвищення пенсій, яке торкнеться, за попередніми розрахунками, 5,6 млн українців, а також скасувати оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів. Урядовий варіант пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку, а пропонує інші інструменти для побудови справедливої та бездефіцитної пенсійної системи. 

Відео Гройсман розповів, скільки грошей потрібно на пенсійну реформу та де їх взяти

Залиште свій коментар

Вибір редакції