У міжопалювальний сезон газ для населення подешевшав: нова ціна

Дата публікації
У міжопалювальний сезон газ для населення подешевшав: нова ціна

УНІАН

Від квітня ціна на газ впала на 32%.

Жовтнева ціна на природний газ для потреб населення й інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах, становитиме 4 272,76 грн за тисячу кубічних метрів без урахування ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування.

Про це повідомила пресслужба "Нафтогаз України".

Порівняно з попереднім місяцем ціна на газ для потреб населення в жовтні знизилася на 4,9%.

Там зазначили, що хоча ціни на газ на європейському ринку вже суттєво збільшились порівняно з річним рівнем, регульована ціна газу в Україні визначається за формулою, яка відображає ринкові ціни з двомісячним відставанням. Вона діє від 3 квітня цього року до кінця 2019 року.

"Таким чином, від квітня цього року ціну, за якою "Нафтогаз" продає газ для потреб населення й інших захищених споживачів (ПСО), знижено на 32%", - йдеться в повідомленні.

За умовами пропозиції, в жовтні споживачам буде запропоновано оплатити газ за нижчою, регульованою ціною. Набутий газовий запас при цьому буде збережено на зимові місяці, коли очікується збільшення регульованої ціни.

При цьому, якщо споживач не використовує за зимовий сезон весь передоплачений обсяг, залишок коштів буде повернено такому споживачеві на його рахунок у повному обсягу.

Споживач має також можливість оплатити газ за рахунок зменшення свого газового запасу, звернувшись до свого постачальника. Усі постачальники, які взяли участь в акції, підтвердили готовність надати клієнтам можливість розраховуватись завдяки зменшенню передоплачених обсягів за ціною газового запасу, кажуть у "Нафтогазі".

Там розповіли, що за статистикою в жовтні побутові споживачі використовують близько 7% від загального обсягу свого відбору газу за опалювальний сезон.

Нагадаємо, у 2020 році ціни на газ для населення України стануть ринковими. Від 1 січня вартість палива для населення буде вираховуватися на іншою формулою.

Як обрати якісну плиту, духовку та витяжку – Сніданок. Побут

Як обрати якісну плиту, духовку та витяжку – Сніданок. Побут
Наступна публікація