У Молдові збанкрутували 40% виноробів

Через заборону постачання молдавських вин у Росію у Молдові збанкрутували 40% виноробів. Виробники просять допомоги в уряду.

У Молдові з початку винної кризи 2006 року, викликаної введенням Росією забороною на постачання молдавських вин, збанкрутувало або перебувають на межі банкрутства близько 40% від загального числа виноробних підприємств країни.

З 2006 по 2009 рр. підприємства з виробництва вин накопичили збитки на суму понад 76200 тисяч леїв (6,4 млн дол.), заявив повідомив директор економічного департаменту Інституту розвитку та соціальних ініціатив - IDIS Viitorul Віорел Ківріга.

Винзаводи стикаються з боргами по кредитах і запасами нереалізованого вина, що накопичилися за 4 роки.

Згідно з висновками дослідження експертів IDIS Viitorul, в умовах, коли наслідки економічної кризи і російського ембарго ставлять все більше виноробних підприємств Молдови на межу банкрутства, молдавські банки не поспішають з адекватними умовами реструктуризації боргів, все частіше вдаючись до судових санкцій. Також банкрутств сприяють слабкі переговорні спроможності підприємств та асоціацій винного сектору та відсутність підтримки сектору з боку держави.

Експерти вважають, що владі необхідно спростити й реформувати законодавство, що регулює діяльність винної галузі, а також підтримати підприємства в реструктуризації кредитів.

Серед першочергових заходів, які необхідно прийняти владі, називаються продовження переговорів з Росією для зняття всіх бар'єрів на шляху експорту вина в цю країну.

Експерти вважають, що в найближчому майбутньому жоден інший ринок не зможе поглинути весь обсяг молдавських вин, які накопичилися на підприємствах. На їхню думку, успіх переговорів з Росією дав би владі та сектору перепочинок для реструктуризації боргів та реформування законодавства.

Читайте також:

Сотня українців повернулася додому з круїзу через банкрутство компанії

"Національні авіалінії України" визнано банкрутом

Суд порушив справу про банкрутство City.com

"КІА Моторс Україна" визнана банкрутом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: