Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МВФ нагадали про критично важливу умову відновлення кредитування України

Закон про антикорупційний суд має бути схвалений у редакції, котра влаштує міжнародні структури.

Україна не отримає поновлення програми співпраці з Міжнародним валютним фондом без утворення незалежного антикорупційного суду. Це дав зрозуміти офіційний представник МВФ Джеррі Райс.

З його слів, суд є основною вимогою кредиторів, але є й інші. "Необхідний прогрес з низки питань. Це стосується і енергетичного сектора, і фіскальної політики, і схвалення закону, який дозволить заснувати сильний і незалежний антикорупційний суд. Останнє є критично важливим", - наголосив Райс. Він пояснив, що МВФ вважатиме проблему суду вирішеною лише в разі схвалення Верховною Радою відповідного закону в редакції, котра відповідатиме зобов'язанням України в рамках програми співпраці, а також рекомендаціям Венеціанської комісії та Ради Європи.

ВідеоМВФ досі не визначився із датою, коли відішле до України оціночну місію

Без місії виділення наступного траншу неможливе. Однак постійний діалог з Києвом на всіх рівнях - від офіційного до робочого - триває. Ключова вимога МВФу проста: Україна має довести відданість реформам не на словах і не на разових демонстраціях.

МВФ досі не визначився із датою, коли відішле до України оціночну місію

Іншим важливим для фонду питанням є ціни на газ для населення – кредитори хочуть, аби тарифи стали ринковими. Водночас держава має подбати про захист від підвищення малозабезпечених і незахищених верств населення. Райс дав зрозуміти, що без прогресу у виконанні цих вимог говорити навіть про переговори поки що немає сенсу. "Дата приїзду місії до Києва в рамках четвертого перегляду програми EFF поки не визначена", - констатував він.

Як повідомлялося, цього тижня Національне представництво міжнародної антикорупційної організації Transparency International заявило, що відтермінування ухвалення законопроекту про антикорупційний суд ставить під загрозу подальшу співпрацю України з Міжнародним валютним фондом і створює ризики для стабільності фінансової системи країни. Також нещодавно стало відомо, що у Сполучених Штатах навіть обговорюють санкції проти українських чиновників, які блокують антикорупційні ініціативи. Про це стало відомо з трьох незалежних джерел, обізнаних у процесі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції