Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МВФ не відмовляються від співпраці з Україною та озвучили умови продовження кредитування

Дата чергового засідання Ради директорів МВФ про виділення грошей не визначена.

Найбільший кредитор України Міжнародний валютний фонд не відмовляється від співпраці з Києвом, просто вимагає від влади рішучих реформ, переформатування уряду та найголовніше – реальної боротьби з корупцією.

Так прокоментував останні дві заяви директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард (про "заморожування" виділення коштів та розробку дорожньої карти реформ після телефонних запевнянь Порошенка) глава Департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Джеррі Райс на прес-конференції у Вашингтоні.

"Ми залишаємося в програмі реформ, ми не втрачаємо контактів з владою. І наша мета зараз – узгодити і підписати меморандум (щодо другого перегляду програми). Хоча я і не можу назвати дати підписання і дати засідання Ради директорів Фонду по Україні", – сказав Райс, якого цитує УНІАН.

МВФ має ряд моментів, на які він звернув увагу української влади.

"Зрозуміло, що все це не означає, що Україна нічого не зробила. Безперечно, зробила – макроекономічна стабілізація була досягнута, був прогрес. Але дуже важливо, щоб цей прогрес був поглиблений і посилений. І одна з сфер, яка потребує постійної уваги – держуправління і боротьба з корупцією", – наголосив Райс.

Нагадаємо, Україна сподівалася отримати третій і четвертий транші кредиту від МВФ по 1,7 млрд доларів США кожен до кінця 2015 року. Проте Фонд переніс питання виділення на початок 2016-го через проведення місцевих виборів в Україні. Причиною нинішнього відтермінування є скандальна заява міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса про корупцію у владі, лобіювання інтересів та "сіре кардинальство". Він, зокрема, звинуватив нардепа і бізнес-партнера Порошенка Ігоря Кононенка в тому, що він хотів "нав'язати" свою "людину" в заступники міністра економрозвитку. На це крісло ніби претендував Андрій Пасішник із "Нафтогазу". Абромавичус заявив про свою відставку. Справою нині займається Національне антикорупційне бюро України.

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила про тимчасове "заморожування" програми кредитування через політично-корупційний скандал в Україні. Майже одразу ж відбулася телефонна розмова з президентом Порошенком, який запевнив у невідворотності проведення реформ, ухваленні парламентом реформаторських законопроектів, а також у боротьбі з корупцією. Сторони домовилися про створення дорожньої карти (графік) реформ.

Питання виділення грошей "зависло". Водночас це є поганим сигналом і для інших міжнародних кредиторів України. Вони завжди орієнтувалися на МВФ: якщо він дає гроші, то це означає, що Київ виконує свої зобов'язання і проводить реформи. Якщо ж МВФ відтерміновує виділення коштів, то не поспішають й інші фінансові донори.

Загалом, у 2016 році Україна розраховує залучити до 10 млрд доларів США міжнародних кредитів.

Відео МВФ від нас нічого не вимагає – Яресько

Залиште свій коментар

Вибір редакції