Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МВФ заявили, що ключові показники держбюджету-2019 відповідають їхнім вимогам - Порошенко

Запровадження воєнного стану не вплине на співпрацю з Фондом.

Ключові показники державного бюджету України на 2019 рік відповідають вимогам Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко після телефонної розмови з директором-розпорядником фонду Крістін Лагард.

"Відповідно до попередніх оцінок МВФ, ключові показники Державного бюджету України на 2019 рік відповідають погодженим з Фондом параметрам", - зазначив глава української держави.

За словами Порошенка, Крістін Лагард підтвердила, що МВФ готовий надати відповідну технічну допомогу Україні у питанні реформування фіскальної політики та податкового адміністрування.

Було окремо підкреслено, що введення воєнного стану не вплине на взаємодію з МВФ, додав Порошенко.

Нагадаємо, Україна не може отримати від МВФ черговий транш кредиту вже півтора року - через те, що не втілила всі необхідні реформи, не ухвалила нові закони. Зокрема, була вимога щодо створення Антикорупційного суду - її виконали. Також узгодили болюче питання про підвищення вартості газу для населення - новий тариф почав діяти від 1 листопада. Останньою основною вимого було ухвалення держбюджету на 2019 рік.

Водночас місія МВФ і влада України наприкінці жовтня досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), що замінить програму розширеного фінансування (EFF), яка була затверджена в березні 2015 року і завершується в березні 2019-го.

ВідеоБюджет-2019: скільки кожен українець заплатить у державну скарбницю

Під покровом ночі в ніч на Чорну п'ятницю Україна отримала кошторис для держави на новий рік. Багато чого в бюджеті-2019 було вперше. Його ухвалили рекордно рано. Вперше доходи і видатки перевалили за трильйон гривень. І вперше гроші на президентські перегони витягують просто з кишень українців.

Бюджет-2019: скільки кожен українець заплатить у державну скарбницю

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції