Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Нацбанку спрогнозували подорожчання газу та зменшення доходів від транзиту

Базовий сценарій передбачає призупинення транзиту через Україну у першому кварталі 2020 року.

У Національному банку України прогнозують, що у 2020 році Україна отримає 1,5 мільярда доларів доходів від транзиту російського газу до Європи, що вдвічі менше нинішніх доходів.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

"За базовим сценарієм у 2020 році транзит знизиться до 50 мільярдів кубометрів (за поточних тарифів еквівалентно 1,5 мільярда доларів експортних надходжень)", - йдеться в документі.

Як зазначається, цей сценарій розвитку подій можливий, якщо "Північний потік-2" добудують не раніше серпня 2020 року і він працюватиме лише на 70% своєї потужності, а "Турецький потік" недобудують.

"Базовий сценарій передбачає призупинення транзиту через Україну у першому кварталі 2020 року. З високою вірогідністю невизначеність з приводу подальших постачань призведе до тимчасового зростання цін на газ на європейському ринку попри рекордні обсяги газу як в українських, так і в європейських газосховищах", — констатують в НБУ.

Окрім цього, є песимістичний сценарій – за ним Росія запустить всі свої обхідні газопроводи до 2021 року. У такому разі економіка України втратить близько 1,5% ВВП, а в Україні виникнуть проблеми з постачанням газу. За базового сценарію втрати економіки у 2020 році складуть 0,6% ВВП, а у 2021 році — 0,9% ВВП.

Нагадаємо, компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво системи газопроводу на континентальному шельфі Данії. Процес отримання заявки в данській юрисдикції тривав більше двох років - від квітня 2017 року. Відмова країни могла відтермінувати завершення проєкту на роки.

"Північний потік-2" має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність - 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікувалось, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2", оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проєкт економічний, а не політичний.

Відео Гарячий сезон: наскільки подорожчає газ взимку

У Нафтогазі відзвітували, за жовтень українці отримають платіжки з меншими цифрами, в середньому на 5%. Та взимку газові тарифи зміняться. Чого чекати? Розбирався Сніданок.

Гарячий сезон: наскільки подорожчає газ взимку

Залиште свій коментар

Вибір редакції