Питання збільшення дефіциту держбюджету узгоджують із МВФ.
У Національному банку України вважають допустимим помірне розширення бюджетного дефіциту в умовах фінансової кризи, викликаної активним поширенням у світі нового коронавірусу COVID-19. Це питання також обговорюється з Міжнародним валютним фондом.
Про це сказала перша заступниця голови правління НБУ Катерина Рожкова під час онлайн-брифінгу, пише УНІАН.
Кабмін хоче збільшити бюджетний дефіцит на 200 млрд грн.
"Помірне розширення бюджетного дефіциту в цих умовах є нормальним. І Міжнародний валютний фонд це також розуміє. І зараз, на фінальній стадії переговорів ці питання також обговорюються", - сказала Рожкова.
Вона зазначила, що питання у фінансуванні цього дефіциту, й необхідно якомога швидше завершити переговори з МВФ та іншими офіційними кредиторами.
Верховна Рада, попередньо, може розглянути зміни до держбюджету в суботу, 28 березня.
Затвердження нової програми з ММФ дозволить Україні пережити викликану коронавірусом кризу спокійно і без стресів на фінансовому ринку, заявив заступник голови НБУ Олег Чурій.
"Якщо програма буде затверджена, ми впевнені, що Україна зможе пройти ці важкі часи, спричинені поширенням вірусу, стабільно, спокійно і без стресів на фінансовому ринку", - сказав Чурій.
Нині ситуація на валютному ринку стабілізувалася, але за необхідності регулятор готовий надалі підтримувати ринок за допомогою продажу валюти.
"Наші резерви на сьогодні становлять приблизно 25 мільярдів доларів. Ми очікуємо на позитивні новини від Міжнародного валютного фонду", - зазначив Чурий.
При цьому він нагадав, що для старту нової програми з МВФ парламенту необхідно ухвалити два закони - про ринок землі та неможливість повернення націоналізованих чи збанкрутілих банків попереднім власникам.
Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.
Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.
Тепер же через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.
В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.
Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.