У Нацбанку назвали червону лінію для МВФ, після якої може зупинитися кредитування України

Дата публікації
Перегляди
8211
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Нацбанку назвали червону лінію для МВФ, після якої може зупинитися кредитування України

Фото: Національний банк України

Нині тривають суди щодо законності націоналізації "ПриватБанку".

Якщо суди ухвалять рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку", то це може поставити під питання співпрацю з Міжнародним фінансовим фондом, а також узагалі фінансову стабільність України.

Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" розповіла перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

"Якщо апеляційний суд залишить ці рішення в силі, це буде мати швидкий негативний ефект на фінансовий сектор. По суті, це червона лінія для Міжнародного валютного фонду, тому що це перекреслює всі зобов'язання, які ми брали на себе як країна. І перекреслює дуже багато того, що вже зроблено", - сказала Рожкова.

Вона також пояснила, який вплив мають заяви "про необхідність дефолту" на фінансовий сектор.

"Уявіть собі на хвилинку, що ми всі в дефолті. Це значить, що наша країна в середньостроковій перспективі не може вийти на зовнішні запозичення. Це значить, що жодна міжнародна організація не протягне нам руку допомоги. А в нас залишається дефіцитний бюджет. Що з цим робити? Це тільки поглиблює проблему. Якщо ми ці 5 років будували репутацію країни, яка йде курсом реформ, стабілізує в себе ситуацію — важко, можливо десь повільно, але ми будуємо ринкові відносини. Нам, як країні, вкрай потрібні інвестиції — не лише запозичення, а й прямі інвестиції. Дефолт руйнує всю цю роботу. І Україна як позичальник на світовому ринку абсолютно втрачає будь-яку репутацію. І скільки часу знадобиться на те, щоб все це відновити, я навіть не можу уявити", - зазначила перша заступниця голови НБУ.

Рожкова також пояснила, що найбільше підриває незалежність Національного банку.

"Ми продовжуємо співпрацювати з тим урядом, який є, і готові працювати з тим урядом, який буде. І звичайно, з Адміністрацією президента — бо питання макрофінансової стабільності, це не тільки питання НБУ. А загрозу ми поки що бачимо з боку судових позовів, тому що їх дуже багато. І особливо ці рішення (щодо незаконності націоналізації "ПриватБанку"), вони підривають незалежність Національного банку", - наголосила Рожкова.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року було ухвалене рішення про націоналізацію найбільшого приватного банку в Україні – "ПриватБанку". Нещодавно суди першої інстанції ухвалили кілька рішень, які фактично підривають рішення про націоналізацію. Ці рішення поки що не набрали чинності, бо НБУ подав апеляцію. Але сам факт таких рішень, прийнятих всупереч існуючим законам, викликає занепокоєння не лише в Нацбанку, а й у місії МВФ.

Місія МВФ припинила роботу в Україні – через позачергові парламентські вибори. Повернеться після політичної стабілізації та утворення нового уряду – це станеться, швидше за все, на початку осені.

Повернення "Приватбанку" в приватну власність загрожує Україні економічною кризою та дефолтом - Порошенко

Повернення "Приватбанку" в приватну власність загрожує Україні економічною кризою та дефолтом - Порошенко

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8211
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація