У Нацбанку назвали чинники зростання курсу гривні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Голова ради НБУ запевнив, що коливання курсу не є відхиленням від норми.

Курс гривні щодо долара від початку року зміцнився і має тенденцію до укріплення.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова ради Національного банку України Богдан Данилишин.

"Наразі спостерігається серйозне укріплення курсу національної валюти. Від початку року офіційний курс гривні до долара США підвищився на 5,5%. Нині ми бачимо переважання пропозиції валюти над попитом", - написав він.

За словами Данилишина, зростання курсу гривні обумовлено такими чинниками:

  • потужними інвестиціями нерезидентів до ОВДП – від 1 січня до 3 травня обсяг ОВДП у власності нерезидентів збільшився на 31 млрд грн (у понад 5 разів);
  • продовженням експорту сільгосппродукції рекордного минулорічного врожаю та відносно вдалою кон’юнктурою основних ринків для України експортних агротоварів – кукурудза, соняшникова олія, пшениця;
  • активізацією експорту металопродукції (через сезонне відновлення) та непоганою ціновою ситуацією на світовому ринку сталі й залізної руди;
  • залученням боргового капіталу (529 млн євро кредиту під гарантії Світового банку та дорозміщення облігацій зовнішньої державної позики 2018 року на суму 350 млн дол.).

Також голова ради НБУ зазначив, що завдяки збільшенню припливу іноземної валюти до України Національний банк значно активізував її купівлю на міжбанківському ринку.

"У результаті за січень-квітень 2019 року міжнародні резерви НБУ зросли на 0,925 млрд дол. й становили 20,5 млрд дол. (на початок травня). Надлишок валюти на міжбанківському валютному ринку в 2018 році дозволив Національному банку купити в резерви майже 1,4 млрд дол. США", - розповів він.

Водночас Данилишин пояснив, що на ринку існують умови для незначних курсових коливань долара щодо гривні, зокрема, йдеться про виплати за зовнішнім боргом й валютним ОВДП та вихід нерезидентів із ОВДП, які вони купували у січні-квітні, з подальшою конвертацією гривневих коштів у валюту, а також зменшення експорту сільгосппродукції у липні-серпні.

"Крім того, в період відпусток є попит населення на валюту. Однак, населення та бізнес поступово звикли до курсу, що плаває, і менше піддаються паніці, бо зрозуміли, що коливання можуть бути в обидві сторони – як у бік послаблення, так і зміцнення. За режиму гнучкого курсоутворення коливання курсу є здоровою реакцією ринку на постійні зміни ситуації в економіці, і їх не потрібно вважати ознаками відхилення від норми. Коливання курсу – це нормальна ситуація", - додав він.

Окремо Данилишин запевнив, що вибори в Україні, а також останні рішення судів щодо "ПриватБанку" не мають наразі значного впливу на фінансові ринки.

"Ми бачимо, що іноземних інвесторів не відлякує перебіг електоральних подій в Україні. Вони продовжують досить активно купувати українські державні цінні папери", - резюмував він.

На запити ЗМІ надаю особистий експертний коментар щодо ситуації на валютному ринку та інфляційних тенденціях 2019...

Опубликовано Богдан Данилишин Вторник, 14 мая 2019 г.

Нагадаємо, протягом останніх двох тижнів курс долара в обмінниках знижувався. Зокрема у низці банків американська валюта коштувала менш ніж 26,3 грн/дол. У середу, 15 травня, долар та євро піднялися у ціні.

За підрахунками Міжнародного валютного фонду, курс гривні до долара у 2019 році складе 28,7 грн/долар.

Залиште свій коментар

Вибір редакції