Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Нацбанку назвали причини, чому золотовалютні резерви знову почали "худнути"

За місяць показник скоротився на 1,6%.

За підсумками травня міжнародні золотовалютні резерви Нацбанку скоротилися на 302 млн доларів (1,6%) – до 18 млрд 119,7 млн доларів.

У НБУ пояснили, що показник зменшився, бо довелося віддавати державний борг, номінований в іноземній валюті.

Зокрема, Міжнародному валютному фонду протягом травня уряд та НБУ сплатили 455,1 млн доларів. Ще 214,4 млн доларів було спрямовано на платежі Кабміну з обслуговування та погашення державного боргу в інвалюті (крім платежів на користь МВФ), з яких 126,2 млн доларів – обслуговування та погашення за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) та 18,5 млн доларів – обслуговування суверенних єврооблігацій України.

Регулятор зазначив, що основним джерелом поповнення резервів у травні залишалася купівля Нацбанком валюти на міжбанківському ринку. Завдяки високим цінам на товари українського експорту (метали, руду та зернові) на зовнішніх ринках, а також збільшенню пропозиції валюти з боку банків, яким від початку квітня НБУ розширив можливості проводити власні операції з іноземною валютою на міжбанківському ринку. У травні Нацбанк купив на міжбанківському ринку 181,2 млн доларів.

Також минулого місяця до резервів надійшло 272,3 млн доларів та 64,6 млн євро від розміщення урядом ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 162,3 млн доларів.

У Нацбанку порахували, що нинішній обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і НБУ.

Нагадаємо, у січні 2018 року резерви становили 18 млрд 580 млн доларів, у лютому - 18 млрд 410 млн доларів, у березні - 18 млрд 191 млн доларів, у квітні - 18 млрд 421 млн доларів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції